STOROČNICA: Výstava je oficiálne otvorená, jedinečná kniha je pokrstená

No image

Výstava pri príležitosti 100. výročia od založenia klubu bola včera oficiálne otvorená. Slávnostný večer doplnil aj krst prvej knihy o PŠC Pezinok, pričom krstným otcom bol rodený Pezinčan Vladimír Kinder. Program otvorili príhovory pozvaných hostí, pokračoval rozhovormi a po oficiálnej časti si hostia mali možnosť detailne prezrieť výstavu a zaspomínať na staré dobré časy.


Slávnostný večer otvoril príhovor primátora mesta Pezinok Igora Hianika, ktorý si napriek nabitému programu našiel čas a poctil nás svojom návštevou. Po ňom nasledoval príhovor predsedu klubu Ernesta Mészárosa, nasledovala ho zástupkyňa z Mestského Múzea v Pezinku Petra Pospechová, po nej producent Pezinského kultúrneho centra Pavol Minárik a sériu príhovorov zakončil predseda Bratislavského futbalového zväzu Juraj Jánošík.

Výstava bola týmto oficiálne otvorená a prvá časť programu ukončená. Druhú časť otvorili rozhovory s autormi knihy Petrom Wittgrúberom, Marekom Farkašom, Jurajom Berzedim a Františkom Slezákom. Práve posledne menovaný prečítal aj list od prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej, ktorej otec bol dlhoročným klubovým trénerom a funkcionárom.

Potom už nastal čas na samotný krst publikácie. Krstným otcom sa stal Pezinčan, ktorý to s futbalom dotiahol najďalej zo všetkých, Vladimír Kinder. Po krátkom rozhovore ho doplnil vedúci autorského kolektívu Peter Wittgrúber a predseda klubu Ernest Mészáros. Historicky prvá publikácia o PŠC Pezinok nemohla byť krstená ničím iným, ako trávnikom z pezinského štadióna.

Na záver predstavitelia Bratislavského futbalového zväzu, predseda Juraj Janošík a sekretár Ján Farbula, ktorý mimochodom bol dlhé roky členom nášho klubu, odovzdali predsedovi Ernestovi Mészárosovi pamätnú plaketu pri príležitosti osláv storočnice. Záverečné slovo Ernesta Mészárosa doplnil aj rozhovor s vedúcim A-tímu a hospodárom Jánom Guštafíkom.

Následne si hostia pozreli vystavenú galériu fotografií, panelov, plagátov, trofejí a iných predmetov. Pozvaní hostia mali príležitosť kúpiť si aj samotnú publikáciu, ktorá bude v oficiálnom predaji pre širokú verejnosť od pondelka 30. augusta 2021 v Mestskom informačnom centre v Pezinku v radnici (vstup od námestia).

Slávnostný večer sprevádzala uvoľnená atmosféra, stretnutia priateľov a pripomenutie si spomienok na futbalové časy. Týmto by sme Vás chceli všetkých srdečne pozvať na výstavu historických fotografií a materiálov, ktoré dopĺňajú aj informácie z čerstvej histórie. Výstava je určená všetkých Pezinčanom, futbalovým nadšencom, staršej i mladšej generácii, ale i obyvateľom priľahlých obcí a miest, aby si spoločne zaspomínali na 100 rokov od založenia nášho klubu. Viac informácii o knižke nájdete na www.pscpezinok.sk/kniha.

Poďakovanie patrí všetkým partnerom, ktorí pomohli a prispeli ku vydaniu publikácie a usporiadaniu výstavy.

Kompletnú fotogalériu zo slávnostného večera zverejníme v najbližších dňoch.


Partneri storočnice

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
Zdieľať článok

Podobné články