Štyria žiaci odišli z Pezinka na hosťovania do ligových klubov

No image

Štyria stabilní členovia základných zostáv žiackych družstiev odišli z nášho klubu na hosťovania do ligových klubov. Hneď traja zamierili do Spartaka Trnava a jeden do Petržalky. Ich hosťovania sú platné do 30.júna 2021.


Defenzívni hráči Samuel Kalman a Martin Molnár s ročníkom narodenia 2006 odišli do prvoligového žiackeho tímu FC Spartak Trnava. Napriek tomu, že Samuel Kalman je kmeňovým hráčom Limbachu, tak posledné dva roky strávil v Pezinku. Spolu so svojim spoluhráčom Martinom Molnárom sa stali členmi Čiernočervených. Pripojil sa k nim aj stredopoliar Adam Špačinský (ročník nar. 2007), rovnako hráč PŠC Pezinok a tiež na hosťovanie do 30.6.2021.

Stále iba 12-ročný ofenzívny hráč Jakub Kremský (ročník nar. 2007) odišiel na ročné hosťovanie do ligového tímu FC Petržalka. Veľké poďakovanie a uznanie si zaslúžia nielen hráči za ich tvrdú a poctivú prácu, ale aj tréneri žiackych a prípravkárskych družstiev, vďaka ktorým sa podarilo rozvinúť talent šikovných chlapcov.

Na jednej strane je to skvelá správa pre pezinský futbal, že dokážeme vychovať hráčov, ktorí sú schopní konkurovať slovenskej špičke. Na druhej strane žiacke mužstvá stratia kľúčových hráčov a budú musieť bojovať za Pezinok bez nich. Dlhodobou mládežníckou stratégiou klubu je dať hráčom možnosť napredovať v lepších podmienkach, pokiaľ to bude v prospech rozvoja hráča. Klub PŠC Pezinok nedrží nasilu šikovných mládežníckych hráčov, pokiaľ vidí ich záujem o hranie v inom lepšom klube a pokiaľ sa oba kluby na transfere dohodnú.

Chlapcom prajeme veľa šťastia na hosťovaniach a veríme, že sa presadia v nových kluboch. Dvere k nám majú stále otvorené.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články