Sústredenia našich mládežníckych tímov v Korni

No image

Od konca februára a na začiatku marca absolvovali naše družstvá viaceré sústredenia v Korni. Dorastenecké tímy ich absolvovali už začiatkom februára. Poctivú prípravu na novú sezónu obohatilo kvalitné pravidelné trénovanie či utužovanie kolektívu. 


Koncom februára a začiatkom marca vycestovali 3 turnusy našich tímov na sústredenie do Korne. Autobus s prvým turnusom žiackych tímov U15 “B”, U13 “B” a WU15 odišiel 22.2. (štvrtok) a vrátil sa v nedeľu 25.2. Sústredenie trvalo 4 dni, kedy tímy viedli dvaja tréneri a dve naše trénerky. Hráči si sústredenie veľmi pochvaľovali, tak ako aj všetky ostatné tímy, absolvovali tréningový proces dvakrát do dňa. Družstvo U15 “B” odohralo prípravný zápas proti tímu druholigovému tímu z Čadce. Tento zápas sa skončil v prospech súpera 9:0. Tím U13 “B” remizoval proti súperovi z MFK Bytča U13 “B“ 3:3. Po sústredení nabehli oba tímy späť na tréningový proces pre prípravu na blížiacu sa sezónu.

O týždeň neskôr, v sobotu, vycestovali na sústredenie tímy U14 a U15 “A”, ktoré spoločne strávili v Korni 5 dní. Pred sústredením stihli chlapci odohrať zápas v Piešťanoch, kde na nich čakal autobus a následne pokračovali v ceste do Korne. Rovnako ako predošlý turnus, tak aj tieto tímy trénovali dvojfázovo. Obe družstvá odohrali zápasy s Bytčou. U15 “A” s výsledkom 1:4 a U14 9:0. Aj toto sústredenie dopadlo veľmi dobre. Chlapci si nacvičili rôzne futbalové situácie – štandardné a rôzne herné kombinácie, na ktoré mali viac času ako v domácich podmienkach. Na sústredení sa vytvorila spoločná partia z oboch tímov, čo tréneri hodnotili veľmi pozitívne, keďže sa neutužil kolektív iba samostatne v tímoch, ale aj vzájomne medzi nimi. Následne v stredu 6.2. odchádzali chlapci domov.

V tento istý deň pricestovali do Korne naše posledné tímy – U12 a U13 “A”, ktoré strávili na sústredení taktiež 5 dní. U13 “A” odohrala triangel s Bytčou a Čadcou. Proti Bytči sa chlapcom nedarilo a s výsledkom 0:4 tento zápas prehrali. Avšak svojich rovesníkov z Čadce porazili s prehľadom 6:0. Tím U12 sa postavila proti Bytči, nad ktorou zvíťazil 4:1. Následne odohrali chlapci zápas aj proti Juventusu Žilina, ktorý však prehrali 0:6. Akonáhle bol priestor a chlapci nemali žiadne zápasy, tak dvojfázovo poctivo trénovali. Obaja tréneri si pochvaľovali podmienky tréningového procesu, ktoré využili v plnej miere.

V mene klubu hodnotíme všetky sústredenia, ktoré sa nám podarilo doteraz zorganizovať veľmi pozitívne. Teší nás, že hráči mohli absolvovať dvojfázové tréningy, ktoré v našich domácich podmienkach nie je možné praktizovať.  Veríme, že ďalšie sústredenia dopadnú rovnako pozitívne, utužia kolektívy a prinesú výsledky v zápasoch. Ďakujeme všetkým rodičom a hráčom, ktorí sa sústredení zúčastnili.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

 

Zdieľať článok

Related Post