Sústredenie dorasteneckých tímov v Martine a Korni

No image

Od 26. do 29. januára 2023 absolvovali hneď obe pezinské dorastenecké družstvá zimné sústredenie v Martine a Korni. Poctivú prípravu na novú sezónu obohatila regenerácia, ale i pravidelné trénovanie či utužovanie kolektívu. 


U19 na sústredení v Martine

Zhodnotenie sústredenia trénerom tímu Eduardom Pazmánym

V dňoch 26.- 29.1.2023 sme sa zúčastnili krátkeho sústredenia v Martine v hoteli Viktória, kde sme našli ideálne podmienky na hrubú prípravu a regeneráciu zároveň. Pozitívne bolo, že všetci chalani prišli na sústredenie odhodlaní a dobre naladení.

Mal som šťastie, že s nami bol aj reprezentačný tréner v atletike – Adrián Pavelka, s ktorým spolupracujem už viac ako 6 rokov. Chalanom pripravil kvalitné bežecké a kondičné tréningy. Jeho tréningy sú na veľkej profesionálnej úrovni a chlapci zistili, že aj s vlastným telom dokážu robiť cviky, ktoré im pomôžu v napredovaní kondičnej prípravy. Odbehali sme kopce aj roviny presne tak ako sme si stanovili.

Ubytovanie a strava boli na vysokej úrovni. Chalani neboli zvyknutí na 10 chodové raňajky a večere. Čo sa týka regenerácie, každý deň sme mali k dispozícií bazén, sauny a vírivku. Vo voľnom čase hrali chlapci biliard, bowling a stolný futbal.

Celé sústredenie hodnotím veľmi kladne, pretože nielen, že sme splnili tréningové dávky, ale hlavne celá partia sa ešte viac utužila.


U17 na sústredení v Korni

Zhodnotenie sústredenia trénerom tímu Borisom Hujbertom

V termíne od 26.1. do 29.1.2023 sme absolvovali krátke zimne sustredenie vo futbalovej aréne v Korni. Ako trénera ma teší, že sústredenia sa zúčastnili takmer všetci hráči z kádru U17 doplneného o jedného talentovaného hráča z U15, kde chceme aj do budúcna zaraďovať priebežne talentovaných hráčov z U15, aby si skúsili a zažili aký je rozdiel medzi žiackym a dorasteneckým futbalom.

Sústredenie sme absolvovali s 18 hráčmi a 2 brankármi. Veľmi ma teší tento počet, nakoľko všetky prípravné cvičenia alebo prípravné hry mohli byť vo vysokej intenzite, kde bol dostatočný priestor na oddych aj záťaž. Na podmienky ktoré sme mali vytvorené mám iba samé superlatívy. Čo viac si priať ako trénovať v teple, na kvalitnom povrchu a mať výborne podmienky aj na rozvoj silovej stránky a následnej regenerácie. A to sme nemuseli isť ani do Turecka a na Cyprus ako ligové mužstva :-).

Behom 3 dní sme absolvovali 5 tréningových jednotiek + prípravný zápas s mužstvom MFK Bytča U17, ktoré pôsobí v strede tabuľky v II. lige východ mladšieho dorastu. Tréningy boli všetky zamerané na naberanie aeróbnej vytrvalosti, všetko ale špecificky v prípravných cvičeniach poprípade herných kombináciách. Úplne by som si vedel predstaviť aj týždňové sústredenie v týchto skvelých podmienkach, pretože času bolo málo a chceli sme naplno využiť potenciál, ktorý sa nám ponúkal.

Chalani si vo voľnom čase mohli zahrať bowling, ping-pong, bedminton a posledný večer sme im pripravili futbalový kvíz, ktorý mal veľký úspech a chalani si preverili svoje vedomosti z futbalu a jeho pravidiel. K dispozícií bol aj wellness, ktorý isto chalanom dobre padol po náročných tréningoch. Celkovo hodnotím toto krátke sústredenie za veľmi prospešné a určite nám v týchto zimných dňoch dobre padlo a splnilo účel. Všetko čo bolo naplánované sme splnili takmer na 90%. Snáď budeme pokračovať v tvrdej práci celu zimnú prípravu aspoň tak ako na sústredení za čo nám bude odmenou v jarnej časti naplnenie našich cieľov.

Chcem sa poďakovať klubu a rodičom, že nám umožnili absolvovať toto sústredenie, rodine Šurinovej, ktorá sa stará o futbalovú arénu v Korni a že nám vytvorili fantastické podmienky, boli vo všetko nápomocní a ústretoví. Moja veľká vďaka patrí aj pánovi trénerovi Nagymu, ktorý mi robil asistenta celé sústredenie a bol veľmi nápomocný ako mne, tak aj chalanom. Práve aj on pozdvihol úroveň tohto sústredenia, aby mala tie najvyššie parametre.

Verím že o rok bude možnosť toto sústredenie absolvovať opäť.


Zápas U17 na sústredení

U17: PŠC Pezinok – MFK Bytča U17 (II. liga východ) 5:1

Góly: Sulan, Badinský, Mužík, Špačinský, Borza

Nominácia: Rečlo – Foltanovič, Badinský, Tyko, Czinege – Balco, Šramota, Borza, Špačinský, Moravčík, Potočný, Miklenčič, Polkoráb, Koštival, Fitzgerald, Živner, Nagy, Sulan, Somorovský, Mužík

Vyjadrenie k zápasu od trénera Borisa Hujberta: Zápas mal prvý polčas výborné tempo. Hralo sa tvrdo, fyzicky ale fair-play. Takéto tempo si predstavujem od svojho mužstva v každom zápase. Výsledok polčasu bol nerozhodný 1:1. V druhom polčase súper prestriedal hráčov a postupom času sme ovládli hru a vyhrali zápas 5:1, kedy sme ešte zahodili viacero vyložených šancí. Nakoľko to bol prvý zápas v zimnej príprave o výsledok ani tak nešlo, ale isto nás potešil a povzbudil do ďalšej tvrdej práce v zimnej príprave.


Fotogaléria zo sústredení TU


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

 

Zdieľať článok

Related Post