Súťažný ročník 2019/20 v súťažiach BFZ je predčasne ukončený + OHLASY

No image

Výkonný výbor Bratislavského futbalového zväzu rozhodol o predčasnom ukončení súťažného ročníka 2019/2020.


V oficiálnom vyhlásení BFZ ruší všetky neodohrané zápasy jarnej časti pod hlavičkou BFZ, čo sa v prípade nášho klubu týka všetkých súťažných zápasov seniorov a mládeže. Zápasy sa teda nedohrajú v júni, ani v letnom období.

K situácii sa vyjadril predseda klubu p.Mészáros: “Rešpektujeme rozhodnutie výkonného výboru BFZ aj rozhodnutia vlády. Myslím si, že správne nepodcenili situáciu, pretože najdôležitejšie je zdravie a futbal je až druhoradý”.

Dohranie súťaží na amatérskej úrovni by bolo ťažkým sústom pre kluby i hráčov. “Nebolo by to možné, pretože sme amatérsky klub a hráči by potrebovali aspoň 4-5 týždňov na prípravu, kým by sa dostali do kondície a hernej praxe, aby mohli dôstojne dohrať sezónu,” povedal Mészáros.

Súhlas s rozhodnutím výkonného výboru BFZ potvrdil aj tréner prvého tímu Daniel Federl: “Už v apríli sme boli v kontakte s BFZ, ktorému sme povedali naše stanovisko. Chceli sme, aby zväz vzhľadom na situáciu nasledoval rozhodnutia ostatných troch regionálnych zväzov o zrušení sezóny, čo sa napokon aj teraz stalo skutočnosťou”. Tréner takisto víta postupné uvoľňovanie opatrení zo strany vlády a spolu so svojimi zverencami pristúpil na začatie tréningov. “Nakoľko na našich ihriskách prebieha rekonštrukcia a GFC Grinava nám poskytla ich ihrisko, tak tam budeme najbližšie soboty trénovať, aby sa hráči postupne začali adaptovať na plný tréningový proces”.

Tím sa postupne začne pripravovať na ďalší súťažný ročník, ktorého termín začiatku bol stanovený na 8-9.augusta 2020. “Letnú prípravu predbežne začneme 4.júla 2020. V týchto dňoch ju dolaďujeme a dohadujeme termíny i súperov na prípravné zápasy,” dodal na záver tréner Federl.

Vyjadrenie BFZ na ich webovej stránke:

“Na zasadnutí VV BFZ dňa 25.05.2020 padlo rozhodnutie, že všetky súťaže BFZ v súťažnom ročníku 2019/2020 sú v zmysle súťažného poriadku SFZ zakázané a predčasne ukončené. Výsledky všetkých súťaží zostávajú v platnosti a tabuľky sú schválené v tej podobe, v akej boli pred prerušením súťaže. Zostávajúce stretnutia sa neodohrajú a sú zrušené. VV BFZ taktiež schválil termínovú listinu na súťažný ročník 2020/2021, kde je naplánovaný začiatok súťaží na termín 8-9.august 2020 v kategórii seniorov. Do nového súťažného ročníka sa kluby môžu prihlasovať od 01.06.2020 výhradne elektronickou prihláškou prostredníctvom ISSF systému do súťaží, v ktorých pôsobili do predčasného ukončenia. Termín podania prihlášok je do 26.6.2020 do 24:00 hod v kategóriách seniorov, dorastu a žiakov, do súťaží prípraviek je termín prihlásenia do 10.7.2020 do 24:00 hod.”


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články