Tomáš Ulrich: Jar nám vyšla lepšie ako jesenná časť súťaže

No image

Posledným predstaveným hráčom v tejto sezóne je iba 21-ročný hráč “A” mužstva Tomáš Ulrich. Hovorili sme o jarnej časti súťaže, jeho skúsenostiach zo Spartaka Trnava, či z druholigového Svätého Jura, ale aj o vyhliadkach na budúcu sezónu. Tento rozhovor ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine, tentokrát počas domáceho zápasu proti Mostu pri Bratislave. Príjemné čítanie!


Spočiatku sa mužstvo na jar iba zohrávalo, ale neskôr sa to rozbehlo a prišli aj víťazstvá. Ako ste videli toto obdobie?

Jar nám vyšla lepšie ako jesenná časť súťaže. Počas zimy prišlo do tímu veľa nových chalanov, nová krv do kabíny a vytvorilo sa kvalitné mužstvo. Zo začiatku to v príprave nevyzeralo dobre, pretože sme nevyhrávali zápasy, ale hrali sme dobrý futbal a vedeli sme, že to príde v lige, čo sa aj potvrdilo.

V Pezinku ste už pôsobili v mládežníckej kategórii starších žiakov, a taktiež to bolo pod vedením súčasného trénera Daniela Federlu. Aký je váš vzájomný vzťah?

Podľa mňa veľmi dobrý, nakoľko si rozumieme a poznáme sa už dlhšiu dobu. S trénerom som spokojný, verím, že aj on so mnou, nemám sa na čo sťažovať. Taktiež mi pomáha a radí najmä keď hrám ľavého obrancu, som ešte stále mladý a mám sa čo učiť. V ofenzíve sú to už viac menej taktické veci, pretože tam som kreatívnejší a som zvyknutý na túto pozíciu.

V minulosti ste pôsobili aj v Spartaku Trnava, či v druholigovom Svätom Jure. Pomohli vám skúsenosti z týchto klubov vo vašej kariére?

Napriek tomu, že v Trnave som hral „iba“ za dorast, tak si myslím, že pre mňa ako mladého futbalistu to bola veľmi dobrá skúsenosť. Zápasy sme hrali s naozaj kvalitnými mužstvami, a aj od nás bola vyžadovaná veľká zodpovednosť na ihrisku, alebo aj mimo neho. Čo sa týka druholigového pôsobenia vo Svätom Jure, tam som mal zmiešané pocity. Hral som na pozícii stredného obrancu, čiže nie môj práve obľúbený post, taktiež tých herných minút bolo pomenej, ale ako skúsenosť ju hodnotím pozitívne. Predsa len to bol už druholigový futbal, malo to vyššiu úroveň a dalo mi to veľa do budúcna.

Cieľom na jarnú časť sezóny bola záchrana, čo sa aj podarilo. Dalo sa však získať v niektorých zápasoch viac bodov a lepšie sa umiestniť?

Je pravda, že v niektorých zápasoch sme mohli získať viac bodov čo vyplynulo z toho, že sme neboli dostatočne dôrazní v koncovke. Lepšie výkony sme mali vydať zo seba v Lozorne alebo teraz naposledy v Rači. V tejto súťaži je každý súper hrateľný a zápasy sú vyrovnané. Spomeniem však duel s Petržalkou, ktorá síce bola hrateľná, ale mala nad nami prevahu a zaslúžene aj získala titul. Treba pripomenúť, že oproti iným tímom sme ani nedostali veľa gólov a naša obrana fungovala lepšie ako v predchádzajúcom období.

Myslite si, že v budúcej sezóne má pezinský tím na to, aby skončil v tabuľke lepšie ako v tomto ročníku?

Myslím si, že áno. Keď v klube ostanú chalani, ktorí tu aktuálne sú a ešte sa posilní mužstvo, tak určite môžeme skončiť v tabuľke vyššie ako v tejto sezóne. Ja osobne momentálne nerozmýšľam nad odchodom, pretože som spokojný a chcem tu ostať.

 


VIZITKA – TOMÁŠ ULRICH

Dátum narodenia: 26.11.1996 (21 rokov)

Miesto narodenia: Bratislava

Číslo dresu: 11

Najväčší úspech: prvý zápas za Spartak Trnava

Najobľúbenejší klub: Manchester United

Najobľúbenejší hráč: Ronaldinho

 

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články