TOP 3 momenty pezinského klubu v roku 2020

No image

TOP 3 momenty pezinského klubu v roku 2020


Rok 2020 priniesol nášmu klubu viacero významných momentov. Vybrali sme z nich 3 najlepšie (bez poradia), ktoré nielen nám, ale určite aj mnohým fanúšikom ostali v pamäti. Samozrejme, nie je možné zabudnúť na Koronavírus a jeho vplyv na fungovanie slovenského i globálneho futbalu, ale rozhodli sme sa venovať najmä momentom, ktoré sú významným pre náš klub, našich členov a fanúšikov. Poďme si ich teda na záver roka pripomenúť a zaspomínať si.


TOP #1 – Spájanie síl s GFC Grinava

Významný krok pre pezinský futbal. Takto by sa dal opísať začiatok spolupráce pezinských futbalových klubov PŠC Pezinok a GFC Grinava. Grinavský futbal nezanikol, práve naopak, dočkal sa oživenia a pozitívneho impulzu. Okrem B-tímu Pezinka pôsobí v Grinave hneď niekoľko mládežníckych družstiev, ktoré tam nielen trénujú, ale hrajú aj majstrovské zápasy. B-tím si hneď od začiatku získal srdcia miestnych grinavských fanúšikov. Mix mladých a dravých hráčov spolu so skúsenejšími hráčmi podáva skvelé výkony, ktoré mužstvo vyniesli na priebežnú 3. priečku 6. ligy.

Spolupráca dvoch pezinských klubov priniesla výhody obom stranám. V Grinave opäť ožil futbal, v Pezinku sa odľahčila záťaž tréningového ihriska, čo prispieva v kvalitnejšom rozvoji mladých hráčov. Navyše, mladí hráči z dorastu nemusia odchádzať do okolitých klubov, ale môžu preraziť do seniorského futbalu cez B-tím, čím je ich prechod k mužom zjednodušený.


TOP #2 – Spustenie oficiálneho klubového Fanshopu

Dňa 3. septembra 2020 sme v spolupráci so spoločnosťou Forfan spustili oficiálny klubový Fanshop. Pre všetkých priaznivcov sme pripravili mikiny, tričká, polokošele, šály, šiltovky, hrnčeky a iné fanúšikovské predmety. Touto cestou sme sa chceli priblížiť prianiam našich fanúšikov, umožniť im nákup suvenírov v pezinských farbách a zároveň im dať jasné znamenie, že sú súčasťou klubu PŠC Pezinok. Práve spustenie Fanshopu vytvára isté prepojenie a utuženie vzťahu medzi fanúšikmi a samotným klubom. Našich fanúšikov a podporovateľov si vážime, a pevne veríme, že na zápasoch to bude oveľa viac “zelenobiele”.

 


TOP #3 – Slovenská súťažná premiéra VAR na zápase Pezinka

Video asistent rozhodcu (VAR) je futbalový fenomén dnešnej doby. Po jeho úspešnej implementácii na Majstrovstvách sveta v Rusku v roku 2018 prišiel obrovský záujem o jeho zavedenie aj na Slovensku. Najprv však bolo potrebné vyškoliť rozhodcov, a práve na túto potrebu bolo určené školiace stredisko NTC Senec. Z tohto dôvodu sú domáce majstrovské zápasy miestneho MŠK Senec, amatérskeho treťoligového klubu, od sezóny 2020/21 pod taktovkou ligových rozhodcov SFZ. Aby toho nebolo málo, práve v úvodnom majstrovskom zápase privítal Senec práve PŠC Pezinok. Zelenobieli dominovali, súperovi nastrieľali 4 góly a zaslúžene sa tešili zo zisku troch bodov. Hlavný rozhodca v tomto zápase systém VAR priamo nevyužil, ale sporné situácie boli v pozadí vyhodnocované ďalšími rozhodcami.


Snažili sme sa vybrať tie najvýznamnejšie momenty z roka 2020. Každý z nás by mohol zostaviť svoj vlastný rebríček a úplne rešpektujeme názory našich fanúšikov, ak im niečo vo výbere chýbalo. Podstatou je zaspomínať si, radovať sa z futbalu a prežívať pri ňom spolu s našimi priateľmi príjemné chvíle. Rok 2020 sa končí, ale ten ďalší už klope na dvere. Neostáva nám nič iné, azda len poďakovať za skvelú podporu v uplynulom roku a ako sa hovorí, Pezinok do toho!


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články