Tréner A-tímu Daniel Federl: Keby sa na jeseň pokračovalo, mohli sme v tabuľke skončiť o 2 až 3 priečky vyššie

No image

Tréner A-tímu Daniel Federl: Keby sa na jeseň pokračovalo, mohli sme v tabuľke skončiť o 2 až 3 priečky vyššie


Futbalová sezóna 2020/21 bola opäť, ako tá minuloročná, ovplyvnená pandémiou Covid-19. Dôsledkom toho bolo odohratie iba polovice zápasov nášho A-tímu, ktorý v konečnom zúčtovaní obsadil 9. miesto. O špecifickej sezóne sme sa rozprávali s trénerom Danielom Federlom, ktorého sme sa pýtali aj to, ako náročné bolo pripraviť mužstvo na dohrávanie zápasov, alebo aj na nové posily.


Z plnej porcie majstrovských zápasov sa odohrala iba polovica z nich, rovnako ako v minulej sezóne. Ako vy osobne vnímate túto špecifickú dobu, ktorá ovplyvnila aj pezinský seniorský futbal?

Bolo to náročné, lebo sme nevedeli kedy a či sa začne trénovať. V našom prípade to od uvoľnenia opatrení zbehlo rýchlo, pretože sme mali iba 3 týždne, aby sme niečo natrénovali a dohrali 4 kolá. Niektorí chalani sa udržiavali a došli pripravení, ale niektorí prišli zanedbaní. Bál som sa, že spustenie seniorského futbalu po takej dlhej dobe s iba 3 týždňami tréningov prinesie viaceré zranenia a presne to sa stalo. V dôsledku toho sme posledné zápasy hrali v improvizovanej zostave, kedy nám pomohli aj hráči z B-tímu.

Na jar A-tím dohrával už len 4 stretnutia z jesennej časti s bilanciou 1 výhra, 1 remíza a 2 prehry. Ako náročné bolo pripraviť mužstvo na tieto zápasy po tak dlhej pauze?

Nikto z nás trénerov nemal skúsenosť s tým, ako po 8 mesačnej prestávke zaťažiť mužstvo. Aj pre mňa bolo náročné pripraviť chalanov na tieto zápasy. Uvedomovali sme si, že hráči prídu rozdielne pripravení a museli sme k tomu veľmi opatrne pristúpiť. Prvý týždeň bol nábehový, kedy sme museli byť v skupinkách. Následne sme pridávali, ale nebolo to pre nikoho jednoduché, pretože s takouto situáciou sme sa všetci stretli prvýkrát v živote.

Tím počas zimy opustila trojica hráčov Krcho, Maluniak a Škyrta. Bolo cítiť ich neprítomnosť v záverečných dueloch?

Určite áno. Dušan Maluniak mal svoju kvalitu, ale dobre ho nahradil Patrik Švábek a zapracovali sme aj odchovanca Šimona Kozáka. Obaja brankári dostali príležitosť, aby si bez stresu zachytali. Patrikovi Škyrtovi sme umožnili prerušiť hosťovanie v našom klube. Je študent a tým, že školy boli zavreté, tak nemalo význam ho tu držať. Keďže býva v Poprade, kde miestny klub hrá druhú ligu, ktorá bola v tom čase povolená, tak preto išiel tam na hosťovanie. Čo sa týka Dušana Krcha tak to je jednoznačná strata, veď to bol druhý najlepší strelec súťaže pred jej prerušením na jeseň.

Mužstvo napokon obsadilo konečné 9. miesto, čo je druhé najlepšie umiestnenie od postupu do 3. ligy z roku 2015. Ste spokojný s umiestnením?

Nie som, pretože sme mali na viac. Pred tým, ako sa súťaž prerušila, tak sme zo 4 zápasov až 3-krát vyhrali. Boli sme v dobrej forme a v kompletnom zložení. Po znovu spustení sme nemohli počítať s trojicou hráčov, ktorí nás opustili a navyše prišli aj viaceré zranenia. Myslím si, že keby sa na jeseň pokračovalo, tak sme mohli v tabuľke skončiť o 2 až 3 priečky vyššie. Mali sme ambíciu skončiť okolo 6. miesta, kde sme sa počas celej jesene pohybovali, takže úplne spokojný nemôžem byť.

Už čoskoro tím začne s letnou prípravou na novú sezónu. Budete sa spoliehať na súčasných hráčov, alebo príde aj ku skúšaniu nových hráčov?

Samozrejme obzeráme sa po nových hráčoch, chceme to doplniť, ale v dnešnej dobe to nie je jednoduché. Chceme ísť cestou zapracovania našich chalanov, ktorí majú kvalitu. V minulej sezóne to potvrdil Samo Polčič, mladý chalan, ktorý dostal sa do základnej zostavy, alebo aj René Forner. Posledné kolá hrali veľmi dobre ďalší mladí hráči Lukáš Šoka, aj Marek Stanek. Všetko závisí aj od nich, ako budú pristupovať ku tréningom. Káder určite doplníme o mladých chalanov, verím v návrat Patrika Škyrtu a ešte hľadáme jedného skúseného hráča.

Na záver niečo na odľahčenie. V pezinskom futbale ste s krátkymi prestávkami už 9 rokov, čo je významná časť vášho života. Dá sa povedať, že PŠC Pezinok Vám prirástol k srdcu?

Určite áno. V Pezinku som vyrastal, v klube som začal hrať od prípravky a okrem pôsobenia v Rakúsku a v doraste v Interi, som pôsobil iba v Pezinku. Mal som viacero možností, aby som išiel trénovať niekde inde, ale nevedel som si to predstaviť. Mám vzťah ku klubu, mestu, štadiónu, ľuďom okolo futbalu a určite zohrala veľkú úlohu aj partia chalanov. Dosiahnuté výsledky nie sú zásluhou len kvality hráčov, ale aj kolektívu.

Konečná tabuľka: https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/bfz/s/3263/tabulky/

Výsledky zápasov: https://pscpezinok.sk/a-tim/zapasy/


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články