Tréner Bakyta: Nielen výhra je dôležitá, ale aby si chlapci futbal užívali

No image

Klub sa pred sezónou rozhodol vytvoriť až štyri súťažné mužstvá prípravky. Dnes sa v rozhovore s trénerom Radovanom Bakytom porozprávame o tom ako sa darí jeho “B” mužstvu prípravky do 11 rokov, ako funguje jeho spolupráca s “A”-čkom i o aktuálnom umiestnení v tabuľke. Tento rozhovor ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti Svätému Juru. Príjemné čítanie!


Od tejto sezóny má klub až štyri mužstvá prípravky, ktoré hrajú súťažne pod hlavičkou Bratislavského futbalového zväzu. Bolo náročné pripraviť chlapcov na majstrovské zápasy?

Samozrejme, je to pre nich niečo nové. Predtým nemali takúto možnosť z dôvodu vysokého počtu hráčov, ale nízkeho počtu súťažných družstiev prípraviek, čiže nie každý mohol dostať priestor. Vytvorilo sa „B“ mužstvo chlapcov, ktoré pôsobí vo „vidieckej“ súťaži a „A“-čko hrá v bratislavskej súťaži. V mojom mužstve sú chlapci, ktorí napriek tomu, že nie sú až tak futbalovo vyspelí, tak sú veľmi bojovní a pracovití. Spolu sú pokope približne jeden a pol roka, poznajú sa aj zo školy a sú dobrá partia. Je to veľmi dôležité, lebo aj toto im istým spôsobom pomohlo k zvyknutiu si na majstrovské zápasy.

Prípravka do 11 rokov má taktiež spomínané „A“ mužstvo. Ako funguje vaša spolupráca s týmto tímom?

Naše tréningy prebiehajú spoločne trikrát týždenne a následne sa s trénerom „A“ mužstva p.Nagyom dohodnem o hráčoch, ktorí by mohli nastúpiť za moje mužstvo, či už z dôvodu väčšieho priestoru pre všetkých chlapcov alebo z dôvodu výpomoci. Mám možnosť aj doplnenia kádra z mužstva U10, ale nevyužívam ju, pretože všetci moji hráči pravidelne chodia na zápasy i tréningy, nebývajú zranení a viem to poskladať aj s týmito chlapcami. S trénerom teda často komunikujem a rozumiem si s ním aj mimo ihriska.

Vaše mužstvo sa po 18 odohraných zápasoch nachádza v tabuľke na 9.mieste so 16 bodmi. Ste spokojný s doterajším umiestnením?

Vzhľadom na kvalitu nášho kádra som s týmto umiestnením spokojný. Vo viacerých zápasoch sme ukázali naše silné stránky a vieme zvládnuť aj stretnutia so súpermi s podobnom kvalitou. Pre chlapcov je víťazstvo obrovská radosť a veľmi z toho tešia. Som rád, že teraz hráme súťažné zápasy, pretože predtým chlapci nemali takúto skúsenosť. Snažím sa im vysvetliť, že nielen výhra je dôležitá, ale i to, aby si futbal užívali. Čo sa týka konečného umiestnenia, tak by som chcel, aby sme si udržali naše aktuálne postavenie v tabuľke. Sú to naše prvé majstrovské zápasy a musíme ísť krok za krokom.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

 

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články