Tréner Homola: Hráčom prízvukujeme túžbu po víťazstvách

No image

Dnes vám predstavíme jedno z našich mládežníckych mužstiev, a to konkrétne “B” tím starších žiakov. Tréner mužstva Peter Homola zhodnotil jesennú časť sezóny, priblížil kľúč k úspechu v zápasoch i vyslovil želanie o umiestnení v tabuľke na konci sezóny. Aj tento rozhovor ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti “B” tímu Slovana Bratislava. Príjemné čítanie!


Vaše mužstvo malo v jesennej časti súťaže relatívne slabší rozbeh, ale potom prišla séria viacerých víťazstiev za sebou. Ako by ste zhodnotili toto obdobie?

Počas prvých dvoch týždňov sme ešte len skladali mužstvo, ale keď už sme mali niečo odtrénované a odohrali niekoľko prípravných zápasov, tak už to fungovalo. Začali sme hrať pekný futbal, s ktorým sme spolu s trénerom Meszárosom spokojní. Káder sa skladá s chlapcov, ktorí po futbalovej stránke neboli na tom práve najlepšie a chvíľu im v tréningovom procese trvalo, kým pochopili, čo s nimi chceme dosiahnuť. Motivujeme ich k tvrdej poctivej práci, vďaka ktorej sa vedia dostať do „A“ mužstva starších žiakov, čo sa nám už podarilo v prípade 3-4 hráčov. Sezónu máme dobre rozbehnutú, v tabuľke sa aktuálne nachádzame na piatom mieste, čo je aj pre nás trénerov príjemným prekvapením.

„B“ mužstvo starších žiakov bolo vytvorené len pred touto sezónou, avšak vo viacerých zápasoch prekvapivo dokázalo zdolať skúsenejšie tímy. Čím to môže byť?

Náš tím tvoria chlapci, ktorí chcú vyhrávať. Myslím si, že hlavne vďaka tejto prednosti sa nám podarilo poraziť mužstvá s viac skúsenosťami s touto súťažou. Som rád, že sa medzi nami našli individuality, ktoré vedia potiahnuť mužstvo k víťazstvám. Snažíme sa hráčom prízvukovať túžbu po víťazstvách, neustále ich motivujeme a hovoríme im, že všetko je to v ich hlavách. Nič nie je nemožné, každý zápas sa začína od 0-0 a vždy sa dá poraziť každé mužstvo. Chlapci si to zobrali k srdcu a na tréningu makajú na 100%. Samozrejme stále je čo zlepšovať, a aj preto sa snažíme vzbudiť u nich pocit zodpovednosti. Futbal je kolektívny šport, hrá ho 11 hráčov na ihrisku, musíme hrať ako jeden tím a hlavne bojovať jeden za druhého.

Tím sa aktuálne nachádza na 5.mieste v tabuľke. Máte nejaký cieľ na umiestnenie po konci sezóny, s ktorým by ste boli spokojný?

Bol by som spokojný, keby sme sa na tomto mieste nachádzali aj po poslednom majstrovskom zápase. Myslím si, že naši hráči majú na to schopnosti a plne im dôverujem. Aj keď chlapcov nepoznám dlho, tak za krátky čas sa nám spolu podarilo urobiť obrovský progres. Konkurencia v našej tretej lige je relatívne veľká, nakoľko v nej pôsobí viacero dedinských tímov, ktoré nemajú dve mužstvá, ale iba tzv. „A“-čko. V nich pôsobia ich najlepší hráči, zatiaľ čo my naopak pracujeme s chlapcami, ktorí sa neuplatnili v našom „A“ mužstve. Prioritou však pre nás je, aby sme futbalovo napredovali, a aby sme mali motiváciu sa zlepšovať.

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články