Tréner Kinder: “Chceme skonsolidovať výsledky i mužstvo”

No image

Veľmi si vážime všetky osobnosti a ľudí, ktorí pomohli alebo stále pomáhajú rozvíjať pezinský futbal. Jednou z nich je nepochybne tréner nášho “A” mužstva, bývalý slovenský reprezentant, prvý Slovák hrajúci v anglickej Premier League, Vladimír Kinder! Hovorili sme o našom mužstve, o jeho požiadavkách na hráčov, či predstave o konečnom umiestnení. Aj tento rozhovor ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas víkendového domáceho zápasu proti Lozornu. Príjemné čítanie!


Ako vnímate svoj návrat do Pezinka, keďže ste tu už predtým pôsobili, či už ako hráč, tréner, či dokonca predseda klubu?

Zo začiatku to bolo rozpačité, ale nejakým spôsobom som chcel pomôcť pezinskému futbalu a dúfam, že sa mi to z časti darí. S mužstvom sa mi pracuje dobre, lenže bohužiaľ nám chýbajú výsledky, ktoré tak veľmi potrebujeme. Verím, že poctivou prácou na tréningoch sa to zlepší a začneme zbierať dôležité body.

Hráčsky káder prešiel počas leta viacerými zmenami, napriek tomu mnohí chalani ostali v klube. Tí si na vás zvykať nemuseli, ale aké sú vaše požiadavky na všetkých hráčov, či už ohľadom disciplíny alebo aj samotného herného štýlu?

Samozrejme, že som čakal trošku viac od niektorých hráčov, ale ešte stále sme vo fáze vzájomného spoznávania sa. Každý má nejaké osobné, pracovné, či školské povinnosti, ale vyžadujem pravidelnú účasť na tréningoch. V poslednom čase všetci hráči začali chodiť, takže sa to zlepšilo a verím, že mužstvo bude iba napredovať. V dnešnom futbalu je potrebné, aby každý hráč chodil na tréningy a na ihrisku odovzdal zo seba všetko. Dokonca aj v nižší súťažiach sú potrebné aspoň dva až tri tréningy týždenne, čiže u nás to musí byť samozrejmosť.

Mužstvo sa aktuálne nachádza na 15.mieste v tabuľke. Viackrát bola spomínaná spokojnosť umiestnenia do 10.miesta, aká je vaša predstava?

Nikdy nie som spokojný. Myslím si, že to vystihuje moju predstavu o konečnom umiestnení. Podľa mňa 10.miesto nie je adekvátne zloženiu nášho hráčskeho kádra, napriek tomu aký potenciál má Pezinok. Tomuto klubu by viac svedčala druhá liga, ale to je budúcnosť. Našim hlavým cieľom je, aby sa výsledky i mužstvo skonsolidovalo a popracovalo na nedostatkoch. Teraz treba zlepšiť predovšetkým koncovku, pretože v súťaži sme dali najmenej gólov, a to o niečom svedčí. Prakticky iba štyria hráči dali gól a určite bude potrebné aj doplniť káder na každom poste.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov v Pezinku!


Vladimír Kinder

Vek

48 rokov

Hráčska kariéra

Slovan Bratislava, Middlesbrough FC, 1. FK Drnovice, Artmedia Petržalka, SC Untersiebenbrunn, ASK Schwadorf, PŠC Pezinok, FK Slovan Kendice

 

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články