Tréner Kulifaj: Je dôležité, aby sme v chlapcoch vzbudili zápal pre futbal

No image

Počas celej sezóny sme vám postupne predstavovali všetky mládežnícke mužstvá. Samozrejme sme nezabudli ani na našich najmenších chlapcov, a teda mužstvo do 9 rokov pod vedením Vlada Kulifaja. S trénerom sme hovorili o premiérovej súťažnej sezóne, o požiadavkách na hráča v tejto kategórii i o cieľoch počas roka. Tento rozhovor ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti Petržalke. Príjemné čítanie!


Tím prípravky do 9 rokov je v klube najmladším súťažným mužstvom. Ako sa mu zatiaľ darilo v premiérovej sezóne?

Naši chlapci sú mladší ako hráči súperov v tejto súťaži, a je to vidieť na ihrisku. Každý z nich sa veľmi snaží, ale sú ešte veľmi maličkí. Fyzicky sme slabší a ešte nie sme úplne pripravení hrať majstrovské zápasy. Taktiež je dôležité, aby sme v nich vzbudili zápal pre futbal. Je tam pár chlapcov, ktorí chcú a vedia, ale je ich žiaľ málo. Podarilo sa nám v pár zápasoch podať bojovné a dobré výkony, ale konkurencia bratislavských mužstiev s početnejšou futbalovou základňou má momentálne navrch.

Trénovať tak mladých hráčov je určite špecifický a náročný proces. Čo od nich predovšetkým vyžadujete?

Úplné základy. Vyžadujem najmä pravidelnú dochádzku na tréningy, schopnosť sústrediť sa na jednotlivé cvičenia a vnímať, čo sa robí. Ďalej samozrejme základné herné činnosti jednotlivca, čiže práca s loptou, prihrávka, spracovanie, a taktiež hra jeden na jedného. Chlapci vynikajú v šikovnosti, veľmi chcú hrať a byť lepšími. Je v nich potenciál a musíme ich viesť k tomu, aby ich to bavilo. Stále je čo zlepšovať, ale treba cvičiť a trénovať, inak sa nedá napredovať. Taktiež pri deťoch je potrebné budovať disciplínu, aby aj tréningy boli lepšie a pozornosť bola upriamená na jednotlivé cvičenia.

Napriek tomu, že sa mužstvu výsledkovo nedarilo, aký bol váš cieľ v tejto sezóne?

Predovšetkým naučiť každého hráča futbalové základy, postavenie na ihrisku, a aby vedeli čo majú robiť počas zápasov. My sme začali skutočne od nuly a chlapci sa spočiatku pozerali ako to všetko funguje. Je vidieť, že naše výkony sa zlepšujú od zápasu k zápasu a snažíme sa hrať čo najlepšie. Cieľom bolo pripraviť hráčov do vyšších kategórii, naučiť ich ako si podeliť priestor na ihrisku, a aby čím skorej poznali základné pravidlá. Výsledkové ciele sme nemali aj vzhľadom na to, že budujeme nové mužstvo, ktoré čím bude dlhšie spolu, tak tým môže byť v budúcnosti viac súdržnejšie.


Partneri klubu

 • No image
 • No image
 • No image
 • No image
 • No image
 • [/cs_

  Zdieľať článok

  Zdielať

  Podobné články