Tréner Nagy: Zlepšujeme sa od zápasu k zápasu

No image

Predstavovania mužstiev z nášho klubu prostredníctvom rozhovorov s trénermi pokračuje aj dnes. Porozprávali sme sa s trénerom prípravky “A” do 11 rokov, ktorú vedie Imrich Nagy. Aj tento rozhovor ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti Svätému Juru. Príjemné čítanie!


Vaše mužstvo sa po 14. kole nachádza v tabuľke na deviatom mieste. Napriek tomu, že ste nováčik súťaže, ako ste spokojný s doterajším priebehom sezóny?

Postupne sme sa dostávali do tempa tejto súťaže, pretože mužstvá sú fyzicky aj takticky vyspelejšie. Koniec jesennej časti sa nám skutočne vydaril, keď sme sa v posledných piatich zápasoch súperom vyrovnali a získali sme aj nejaké body. V jarnej časti sme hrali dva ťažké duely s prvým a druhým tímom tabuľky, ale chlapci hrali ešte oveľa lepšie ako počas jesene. Kvalita našich hráčov sa ukazuje v zápasoch, taktiež tomu pomáha vysokú účasť na tréningoch, čiže oni sami chcú napredovať. Som veľmi rád, že pred sezónou sme sa s predsedom klubu p.Meszárosom dohodli na účasti v ťažšej súťaži, čoho súčasťou bolo vytvorenie i ďalších súťažných mužstiev prípravky. Myslím si, že to bol dobrý krok, pretože sme v kvalitnejšej súťaži, a tá dá chlapcom viac skúseností do budúcna. Podľa mňa to bola najlepšia vec, ktorá sa spravila pre pezinskú mládež počas minulého roka.

Klub počas zimnej prestávky organizoval viacero halových miniturnajov aj za účasti vášho mužstva.  Ako by ste zhodnotili prípravu, ktorá obsahovala i tento prvok?

Chlapci mali spočiatku problémy s prechodom z veľkého ihriska do haly, kde sme sa zamerali predovšetkým na silu, obratnosť a prácu s loptou na malom priestore. Prvé miniturnaje sme odohrali celkom dobre, avšak potom tie ďalšie po zimnej prestávke neboli úplne ideálne. Pre mojich hráčov bol výpadok príliš veľký, pretože prešli dva týždne, ale znova sme sa do toho späť dostali. Následne sme vyhrali dva miniturnaje a v ďalšom sme skončili na druhom mieste. Chlapcov to veľmi bavilo, vždy sa na to tešili a bolo to pre nich príjemné oživenie zimnej prípravy.

V mládežníckych kategóriách je už prakticky bežné, že sa nepozerá na výsledky, ale na predvedenú hru. Ste toho istého názoru?

Určite áno. Spomeniem napríklad prvé jarné kolo, kedy sme prehrali vysoko 2:7, ale po zápase som chlapcom podal ruku, lebo predviedli výborný výkon. Následne prišiel náročný duel s Račou, ktorý sme dotiahli do víťazného konca, a tam bol výkon ešte lepší. Sám som neveril tomu, čo každý jednotlivec dokázal vydať zo seba, pretože sme bojovali s top tímom našej súťaže a dokázali sme ich zdolať na ich vlastnom ihrisku. Zlepšujeme sa od zápasu k zápasu a je na nás vidieť, že chceme hrať. Ak nám v hlavách ostane pokora, tak v ostatných stretnutiach môžeme zdolať kohokoľvek. Moji hráči idú za víťazstvami, čo je prirodzené a ja som vždy rád, keď ich môžem po stretnutí pochváliť za predvedenú hru. Na jar sme viackrát ukázali špičkovú hru, súperi nás sledujú a vedia, že k nim prichádza úplne iné mužstvo ako počas jesene.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
ents]

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články