Tréner Slimák: V chlapcoch musíme vypestovať odolnosť

No image

Blíži sa záver jarnej časti súťaže a ešte sme vám nepredstavili naše dve mládežnícke mužstvá. Jedným z nich je tím chlapcov do 10 rokov pod vedením trénera Petra Slimáka a jeho asistenta Šimona Kozáka. Tréner p.Slimák nám porozprával o viac jeho mužstve, o prednostiach hráčov i o cieľoch v súťaži. Tento rozhovor ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti Vajnorom. Príjemné čítanie!


Mužstvo tejto vekovej kategórie funguje súťažne vôbec po prvýkrát. Ako sa mu doteraz darilo?

Dá sa povedať, že hráme s tým čo máme. Niektorí chlapci boli len nedávno prvýkrát na ihrisku a ešte len spoznávajú futbalové prostredie. Taktiež veľkú úlohu zohráva aj psychika detí, pretože akonáhle dostanú jeden-dva góly, tak sa to potom rozbehne zlým smerom. To je náš hlavný problém v zápasoch, v ktorých sa nám veľmi nedarilo. V chlapcoch musíme vypestovať odolnosť, dávať im priestor na ihrisku a všetko ich postupne naučiť. Vždy hovorím, že najprv je potrebné sa naučiť chodiť, skúsiť behať a potom začať s loptou. Ak má chlapec dobrú motoriku, tak je predpoklad, že sa s ním v budúcnosti bude dať dobre pracovať. V súťaži hráme s tímami, ktoré majú výhodu v tom, že sú štyri roky spolu pokope, ale my musíme ísť ďalej a poctivo trénovať. Teraz je dôležité, aby sme sa nepozerali na výsledky zápasov.

Aké sú hlavné prednosti chlapcov do 10 rokov?

V mužstve máme individuality, ktoré sa každým duelom zlepšujú. Chlapci si už zvykli na základné futbalové veci ako napríklad prvý dotyk, presná prihrávka, narážačka, či taktické a pozičné pokyny. Spolu s mojim asistentom Šimonom Kozákom sa im snažíme vysvetliť najmä pozičnú hru a preniesť ju do zápasu. Súťažné stretnutia sme začali hrať iba touto sezónou, avšak chce to čas, aby si aj chlapci na seba zvykli.

Doterajšia bilancia vášho mužstva nie je príliš lichotivá. Čo bude cieľom do konca súťaže?

Ako som spomínal, ostatné tímy hrajú spolu dlhšie a majú teda navrch nad nami. Chceme konkurovať predovšetkým súperom, s ktorými sa môžeme porovnávať. S Ivankou pri Dunaji chlapci podali výborný výkon a hrali sme s nimi nerozhodne 1:1. Taktiež v zápase proti druhému Sencu nám súper mal problém streliť gól a boli sme pre neho nepríjemným protivníkom. Napriek tomu, že sme potom dostali deväť gólov, tak sme hrali na čo sme mali. Našim najbližším cieľom je predovšetkým naučiť chlapcov základy a potom sa môžeme sústrediť na ďalšie veci.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články