Zomrel bývalý pezinský hráč, tréner a funkcionár Anton Pilka

No image

S ľútosťou vám oznamujeme, že dňa 31.1.2019 nás vo svojich 76 rokoch navždy opustil bývalý pezinský hráč, tréner a funkcionár Anton Pilka (naľavo na fotografii).


Hráčsku kariéru začal vo futbalových mládežníckych kluboch v Pezinku a už ako dorastenec sa prebojoval do „A“ mužstva. V rokoch 1966-1968 trénoval Pezinok legendárny Božin Laskov a Tono sa stal kľúčovým hráčom divízneho mužstva v tom čase 3. najvyššej súťaže v Československu. Ako nádejný futbalista sa prepracoval a hral najvyššiu ligu v Československu za prvoligové kluby v Prešove a Žiline. Na konci futbalovej kariéry sa vrátil do Pezinka, kde ho zdravotné problémy vyradili z aktívnej činnosti.

Na futbal však nezanevrel a pokračoval vo funkcionárskej činnosti, hrával za OLD Boys Pezinok a trénoval mládežníckych hráčov. Dlhoročne sa venoval výchove prípravky PŠC Pezinok, kde spolu s bývalými súputníkmi Štefanom Strapákom a Františkom Slezákom si napĺňali svoje futbalové ideály.

Kým mu zdravie slúžilo, rád navštevoval štadióny v Pezinku a okolí, kde si prišiel pozrieť zápas a pospomínať na staré dobré futbalové časy. Až do konca bol futbalistom telom aj dušou.

Ing. Anton Pilka jedným z futbalistov, ktorý je navrhnutý medzi 10 najlepších futbalistov v 100 ročnej ére pezinského futbalu.

Rozlúčka s ním sa uskutoční v utorok 5.2.2019 o 15:00 na cintoríne v Pezinku (pri Gymnáziu). Prajeme úprimnú sústrasť rodine a pozostalým. Česť jeho pamiatke.


Fotogaléria Antona Pilku

Zomrel Anton Pilka (31/1/2019)


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
Zdieľať článok