Zomrel Vojtech Bauer, najstarší hráč Pezinka

No image

S hlbokým zármutkom sme dnes prijali správu o úmrtí Vojtecha Bauera, najstaršieho hráča PŠC Pezinok a prvého člena Siene slávy nášho klubu, ktorý nás opustil vo veku 96 rokov. Béla s jedenástkou na chrbte bol posledným žijúcim hráčom z éry trénera Božina Laskova, s ktorým má nejednu spomienku. Posledná rozlúčka sa uskutoční v kruhu rodiny. Rodine a priateľom vyjadrujeme úprimnú sústrasť.


Z futbalového príbehu ľavonohého rýchlika Vojtecha Bauera vyberáme moment, ktorý nám sám Béla pred 2,5 rokmi prezradil: “Na ten zápas som nebol na lavičke, ale bol som dokonca na tribúne. Približne 5-10 minút pred koncom sme prehrávali 0:1, tréner Laskov si na mňa zmyslel a chalani došli za mnou na tribúnu, aby som nastúpil. Najprv som hovoril, že za ten čas sa ani nestihnem obliecť, ale nakoniec som išiel. V posledných minútach som dostal loptu do úniku pred šestnástkou, brankár vybehol proti mne, tak som ho prehodil a bolo 1:1.”

Celý futbalový príbeh Vojtecha Bauera nájdete v článku, kde na neho spomínajú aj ďalší bývalí členovia klubu: https://pscpezinok.sk/sien-slavy/vojtech-bauer/


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články