Celodenné oslavy storočnice PŠC Pezinok nadmieru splnili očakávania

No image

Sto rokov v dejinách ľudstva je krátky časový úsek, ale vo futbalovej histórii sa PŠC Pezinok radí týmto jubileom medzi najstaršie kluby na Slovensku. Spoločne so zelenobielymi priaznivcami sme tento významný medzník oslávili v sobotu 27. augusta 2022 na Mestskom štadióne v Pezinku. Zaspomínali sme si na slávne obdobia klubu, úspešných hráčov, funkcionárov i na ďalšie momenty, ktoré sprevádzali pezinský futbal počas jeho storočnej histórie.


Program odštartovali mládežnícke zápasy

Oslavy sme odštartovali mládežníckymi zápasmi, keď obe žiacke družstvá porazili súperov z Vrakune. Zároveň na vedľajšom a umelom ihrisku prebiehali rôzne aktivity pre deti, maľovanie na tvár či turnaje, kde si malí futbalisti mohli zasúťažiť o medaile a poháre. Zaujímavým spestrením boli nafukovacie hrady či plážový futbal.

 


Spestrenie priniesli poobedné kapely aj starí páni

Na svoje si prišli aj staršia generácia návštevníkov koncertom dychovej hudby Grinavanka. Následne na ihrisko nastúpili starí páni PŠC Pezinok, ktorých súperom bol Tím RTVS. Starí páni víťazstvom 4:3 ukázali, kto je na ihrisku doma. Za zelenobielych sa presadili Richard Polkoráb, Boris Hujbert, Michal Zemko a Vladimír Kostolanský. Po zápase nám poobedné hodiny spestrila kapela RESET.

 


Odhadom 1 500 návštevníkov si užívalo oslavy storočnice

Kultúrne vystúpenie následne vystriedala ceremónia odovzdávania čestných ocenení osobám, ktorí sa významným spôsobom mierou zaslúžili o rozvoj klubu počas jeho storočnej histórie. Zúčastneným oceneným osobnostiam sme odovzdali pamätné plakety a ospravedlneným osobnostiam ich dodáme v krátkom čase. Keby bolo možné, ocenili by sme úplne každého, kto sa akoukoľvek mierou podieľal na rozvoji klubu.

Nasledovali príhovory predsedu klubu Ernesta Mészárosa, viceprimátorky mesta Pezinok Márii Wagingerovej a neskôr aj rozhovor s Petrom Wittgrúberom, spoluautorom publikácie PŠC Pezinok, 100 rokov od založenia klubu.


Záver dňa patril A-tímu a ďalším kapelám

Hostia a všetci fanúšikovia futbalu si po príjemnom slávnostnom programe mohli užiť storočnicový zápas A-tímu proti súperovi zo Senca, ktorý sme prehrali 1:4. Avšak atmosféra na tribúne bola úžasná. Strelcom nášho jediného gólu bol René Forner, ktorý skóroval už v 15. minúte. O podvečernú zábavu sa postarala kapela Funny Fellows, ktorá roztancovala aj tých najmenších. Hneď po nich vystúpili na pódiu The Wet Floor, pri ktorých sme sa do neskorých večerných hodín všetci zabávali.

 


Čo všetko sme mali v areáli?

Stan pri VIP hostí, autá ŠKODA od partnera, plážový futbal, skákacie hrady. Varili sme aj guláš, mali otvorenú gastro zónu s chutnými špecialitami, sladkými zákuskami a mnoho iného.

 


Ďakujeme partnerom za spoluprácu

Touto cestou by sme sa chceli ešte raz poďakovať všetkým, ktorí s nami spoločne prišli osláviť výnimočné jubileum. Takisto všetkým, ktorí pomohli a prispeli k hladkému priebehu osláv, minuloročnému vydaniu publikácie a partnerom Karireal Slovakia, Mesto Pezinok, GiftExpert, gr8design, Víno Pavelka, Lahôdky Edušo, Reštaurácia Lalia, I.M.D. Real – Reality a Investície, Volley Pub a Vladimírovi Mikletičovi.

 


Výsledky zo zápasov

A-tím: PŠC Pezinok – MŠK Senec 1:4

Gól: 15. Forner

Zostava: Kozák – Tábora, Forner (45. Majo), R. Hulák, Plško, Sobol, Kaňuk, Holec (57. Gajdúšek), B. Hulák, Frajberg (72. Mrva), Kudrnáč


Starí páni PŠC Pezinok – Tím RTVS 4:3

Góly: Polkoráb, Hujbert, Zemko, Kostolanský – Zvolenský, Demitrovič, Tinák

Nominácia Starí páni PŠC Pezinok: Slašťan, Ondrovič, Bacigál, Nagy, Varecha, Hujbert, Raibauer, Slezák, Reichbauer, Mašura, Forner, Kostolanský, Polkoráb, Fedor, Teodor, Zemko, Šimonovič

Hrajúci tréner starých pánov PŠC Pezinok: František Varecha

Nominácia Tímu RTVS: Bartaloš, Zvolenský, Sudek, Kopúnek, Demitrovič, Hlavena, Tinák, Michalec, Ďuriš, Rybánsky, Žolnaj, Linský

Tréner Tímu RTVS: Ladislav Borbély


U15: PŠC Pezinok – ŠK Vrakuňa 7:2

Góly: Fraňo 2, Granec, Kummer, Džurný, Borovský, vlastný

Zostava: Šarmír – Granec, Piovarči, Danek, Šandor, Nagy, Kummer, Moravec, Džurný, Rolný, Fraňo

Striedali: Molnár, Čapucha, Borovský, Pánik-Báchorík, Hrashchenko, Ighomitedo

U13 “A”: PŠC Pezinok – ŠK Vrakuňa 4:1

Góly: Lošonczi, Jaššo 3

Zostava: Mrva – Matiaško, Gálik, Maršo, Jurík, Blažíček, Useini, Jaššo, Mesároš, Korček, Škrip, Lošonczi, Uriča, Maťaš, Mičík, Czinege, Ries, Jurko


Odporúčame

Zdieľať článok