Maroš Jakim: Je to pre mňa nová výzva a nová méta

No image

Koncom minulého týždňa sme predstavili nového trénera seniorského A-tímu. Dlhoročného lodivoda Daniela Federlu vystriedal skúsený Maroš Jakim, ktorý už v minulosti v Pezinku pôsobil. Do známeho prostredia prichádza z Tomášova, kde strávil 11 rokov s polročnou prestávkou.


V prvých pocitoch po dohode s našim klubom prevládalo nadšenie: “Teším sa. Je to pre mňa nová výzva a nová méta. Taktiež sa teším na prácu s mladými hráčmi, vyjadril sa 49-ročný nový tréner zelenobielych.

Trénerskú kariéru odštartoval v Blatnom, odkiaľ postupne prešiel cez Sládkovičovo, Raču, Pezinok a Grinavu až do Tomášova. S Tomášovom postúpil do vyššej súťaže, raz vyhral Pohár BFZ a dvakrát dotiahol svoje mužstvo do finále Pohára BFZ.

Skúsený tréner presne vie, aké sú jeho ciele v Pezinku. Pokračoval Jakim: Futbal sa hrá hlavne pre divákov, takže najpodstatnejší cieľ je, aby sa ľudia na nás radi chodili pozerať. Chcem dať priestor mladým hráčom, umožniť im plynulý prechod z dorasteneckej kategórie do mužskej, a aby za Pezinok hrali prevažne Pezinčania, zakončil držiteľ trénerskej UEFA “A” licencie.

Maroš Jakim má za sebou aj bohatú hráčsku kariéru, ktorú odštartoval v rodnom Trebišove. Odtiaľ sa presunul do Dukly Banská Bystrica, svoju kariéru spojil aj s Ozetou Dukla Trenčín a zakončil ju v Blatnom.

Ešte raz vítame nového trénera v klube a prajeme mu veľa víťazstiev. O zložení kádra, ako aj o programe letnej prípravy oboch seniorských družstiev, budeme včas informovať prostredníctvom klubových komunikačných kanálov.

Tréner Maroš Jakim v póze s pezinským storočnicovým dresom

 


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok