Maroš Jakim pred sezónou: Predvedenou hrou chceme potešiť pezinských fanúšikov

No image

Letná príprava seniorského A-tímu bola ukončená. Družstvo v rámci nej odohralo 3 priateľské zápasy a zúčastnilo sa domáceho Turnaja 4 mužstiev. V generálke na ligu zdolalo v rámci predkola slovenského pohára susedný Svätý Jur vysoko 5:0.


Seniorsky A-tím odštartoval letnú prípravu 12. júla. Absolvoval ju v domácich podmienkach, keď využíval najmä areál na Komenského ulici. Tréner Maroš Jakim nám prezradil, na čo sa družstvo v príprave zameriavalo: „Hlavne na vytrvalosť, zlepšeniu herného prejavu a systému,“ povedal na úvod.

Hráčsky káder bude na jeseň mierne obmenený a opäť o čosi omladený. Pokračoval tréner: „Z kádra odišlo viacero hráčov, no snažíme sa o jeho doplnenie. Máme mladé a perspektívne mužstvo, ktoré tvoria hlavne pezinskí odchovanci, čo je veľkou devízou do budúcnosti. Čaká nás však ešte veľa práce. Chlapci sú ochotní na sebe pracovať a učiť sa. Musíme však byť trpezliví.“

Počas letnej prípravy sme postupne prehrali s Lokomotívou DNV (2:3), na domácom Turnaji 4 mužstiev sme obsadili 2. miesto, neskôr sme prehrali aj s dorastencami Petržalky (0:4) a podľahli sme aj Hlohovcu (2:4). Najväčší problém sme mali v zakončení, upozornil na to i Jakim: „V prípravných zápasoch nás najviac trápila koncovka. Vytvorili sme si množstvo šancí, no neboli sme úspešní v zakončení. Túto hernú činnosť potrebujeme jednoznačne zlepšiť.“

Najlepším strelcom v letnej príprave bol s dvoma gólmi Branislav Hulák, ktorý svoju formu potvrdil aj v predkole Slovnaft Cupu v zápase proti Svätému Juru. K jednoznačnej výhre nad našimi susedmi prispel hetrikom do siete súpera.

Všetci veríme, že poctivá letná príprava prinesie svoje ovocie. A myslí si to aj Jakim: „Som presvedčený, že svojimi výsledkami a predvedenou hrou potešíme náročného pezinského fanúšika. Držte nám prsty,“ zakončil nový tréner zelenobielych.

Pezinčania sa v úvodnom kole IV. Ligy BFZ predstavia na domácej pôde, keď v sobotu o 17:30 hod. privítajú Tomášov. Už v stredu 10.8.2022 budeme hostiť ďalší zápas, tentokrát v rámci 1. kola Slovnaft Cupu vyzveme Vrakuňu.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok