MLÁDEŽ: Družstvá U12 a U11 boli na sústredeniach v Korni

No image

Zimná príprava pezinských družstiev je už takmer úplne za nami. Ukončenú ju majú tímy prípraviek U12 a U11, ktoré v rámci nej absolvovali aj sústredenie vo výborných podmienkach v Korni.


Zaujímavým spestrením zimnej prípravy dvoch družstiev bolo sústredenie v kvalitných podmienkach v Korni (okres Čadca). Tréningová hala s ihriskom s umelou trávou je toho jasným dôkazom. Družstvo U12 na sústredení strávilo počas februára štyri dni a viac k tomu povedal tréner Ernest Mészáros: “Mali sme dobré skúsenosti s podmienkami v Korni a bolo tomu tak aj tento rok. Chlapci mali k dispozícii tréningovú plochu v hale doobeda aj poobede. Pre deti sú to podmienky, ktoré v bežnej sezóne len tak nezažijú. Samotných hráčov to posúva dopredu či už po individuálnej, ale aj tímovej stránke,” prezradil Mészáros, ktorý je zároveň aj predsedom klubu.

Družstvo chcelo využiť skvelé podmienky, a preto po športovej stránke pracovalo najmä na kondičnej stránke v cvičeniach s loptou. Okrem toho U12 odohrala aj jeden priateľský zápas. Bližšie k zápasu sa vyjadril tréner: “Odohrali sme zápas s Bytčou, ktorý sme zvládli po hernej i výsledkovej stránke. Celé sústredenie splnilo účel, s ktorým sme tam prišli. Tešíme sa, že o rok sa budeme môcť vrátiť a dobre si zatrénovať,” povedal na záver Mészáros.

Družstvo U12 v tréningovej hale v Korni

V marci absolvovalo sústredenie v rovnako skvelých podmienkach aj družstvo prípravky U11 (v marci 2022) pod vedením trénera Alexandra Lukovicsa. Ten taktiež vysoko ocenil kvalitu tréningových podmienok: “Hodnotím ich na jednotku s hviezdičkou. Deti mali z toho veľkú radosť. Wellness, strava, či iné podmienky v rámci hotela. Starali sa tam o nás.” Spočiatku prevládali obavy, no postupom času opadol stres a tím sa venoval svojej práci. Pokračoval tréner: “Sústredenie v Korni hodnotím veľmi dobre. Naša U11 bola prvýkrát na takomto sústredení, čoho som sa spočiatku obával, ale chlapci to zvládli bravúrne. Čo sa týka tréningového procesu, zameriavali sme sa na prácu s loptou, robili sme rôzne herné kombinácie založené na pomocných prihrávkach, rýchlostné cvičenia a koordinačné cvičenia. Chlapcov musím pochváliť, pretože na tréningoch pracovali výborne.”

U11 odohrala v Korni jeden priateľský zápas. Napriek prehre 6:11 proti Bytči bol tréner spokojný: “Hodnotím ho tiež veľmi dobre. Hralo sa 3 x 30 minút a som rád, že chlapci ukázali bojovného ducha. Hrali proti fyzicky zdatnému súperovi, hralo sa z jednej strany na druhú a zápas mal množstvo príležitostí na oboch stranách. Veľmi ma potešilo, že všetko čo sme robili v tréningoch, ukázali chlapci aj v zápase,” zakončil Lukovics.

Futbalový klub PŠC Pezinok, ako aj jeho tréneri, ďakujú rodičom, ktorí boli s deťmi na sústredení, za spoluprácu. Takisto ďakujeme aj rodičom, ktorí s nami necestovali, ale umožnili deťom ísť na sústredenie.


Fotogaléria zo sústredení

Sústredenie U12, U11 - Korňa (03/2022)


Odohrané zápasy na sústredeniach

U12: MFK Bytča U13 – PŠC Pezinok U12 4:10

Góly: Mičík 4, Jaššo 2, Mesároš 2, Useini, Noga

Zostava: Mrva – Maršo J., Maršo O., Klamo, Korček, Gálik, Krajčovič, Czinege, Jurík, Ries, Jaššo, Noga, Mičík, Mesároš, Uesini, Havran, Uriča, Lošonczi

U12: MFK Bytča U11 – PŠC Pezinok 11:6

Góly: Lapčák 4, Vicen, Petrek

Zostava: Hlavačka – Viktor, Bittner, Vicen, Ščevlík, Ondek, Douda, Klochan, Petrek, Hrustič, Heni, Lajfer, Bacušan, Krásny, Voloch, Duban, Lapčák


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

x

Zdieľať článok