Pätica nových tvárí v seniorskom A-tíme chce víťaznú náladu preniesť do ligových zápasov

No image

Zelenobielych počas tohto zimného obdobia opustili niektorí hráči, ktorých doplnila pätica mladých tvárí. Pezinčania stavili na mladých hráčov a väčšina z nich v našom klube predtým už pôsobila.


Sme radi, že sme dotiahli príchod Poliaka Mateusza Wszolu (na fotografii druhý sprava), ktorý v šiestich prípravných zápasoch A-tímu a B-tímu zaznamenal spolu štyri góly. Do Pezinka prichádza zo Svidníka na hosťovanie do konca sezóny. Mateusz nám opísal svoje prvé pocity v klube: “Chalani v tíme ma privítali veľmi dobre a aj sa tu dobre cítim. Som rad, že sme v poslednom zápase pred štartom ligy zvíťazili, pretože sme sa víťazne naladili, a to je pred sezónou veľmi dôležité. Dúfam, že predvedieme rovnaké výkony aj v súťažných zápasoch.” Od poľského legionára sme chceli vedieť, či má aj nejaké osobné ciele. Pokračoval Wszola: “Chcel by som sa najmä sústrediť na tím a najmä na prvý zápas, ktorý je pre nás nesmierne dôležitý. Čo sa týka osobných cieľov, tak by som chcel dať nejaké góly, ale hlavne rozdať veľa asistencií pre mojich spoluhráčov,” zakončil skromný 22-ročný ofenzívny stredopoliar.

Pezinským fanúšikom je najznámejší azda brankár B-tímu a mládežnícky tréner Šimon Kozák (na fotografii v strede), ktorý bude od jari súčasťou kádra A-tímu. Už predtým viackrát trénoval s družstvom, viac prezradil Šimon: “Už dlhšie som trénoval s chalanmi z áčka, takže som viacerých poznal aj predtým. Toto bol pre mňa taký oficiálny prechod do kádra. Teším sa na jarnú časť. Dúfam, že sa nám bude dariť, a že budeme vyhrávať zápasy,” povedal 19-ročný gólman.

Kádera doplnil aj 17-ročný krajný obranca Samuel Šutta (na fotografii prvý zľava), ktorý počas jesene hral za dorastenecké družstvo U19. Na kraji obrany posilnil mužstvo aj 18-ročný Maxim Bodnár (na fotografii druhý zľava), ktorý jesennú časť strávil taktiež v seniorskom B-tíme. Útočné pozície vystužil 19-ročný Nikolaj Frajberg (na fotografii prvý sprava), ktorý sa na jeseň blysol 7 gólmi v drese B-tímu. Hrotový útočník je zároveň aj klubovým trénerom družstva prípravky U8 “B”.

Káder ešte nie je definitívne uzavretý. Pokiaľ príde ku zmenám, pravdepodobne to bude smerom do kádra. Prehľad kompletného kádra seniorského A-tímu vrátane príchodov aj odchodov prinesieme v najbližších dňoch.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok