Predaj knihy o PŠC Pezinok bol spustený

No image

Futbalový klub PŠC Pezinok v spolupráci s autorským kolektívom vedeným známym pezinským historikom Petrom Wittgrúberom, digitálnym štúdiom IMPALEX a Mestským informačným centrom v Pezinku spustil predaj jedinečnej knihy s názvom „PŠC Pezinok, 100 rokov od založenia klubu“. Kniha je cenovo dostupná pre všetkých fanúšikov i pamätníkov. Zakúpiť si ju môžete výhradne v Mestskom informačnom centre v Pezinku.


Jedinečná kniha o storočnej histórii futbalového klubu PŠC Pezinok je v predaji. Klubová história je skutočne bohatá a jej korene siahajú až do roku 1913. Od tejto doby si klub prešiel cez svoje začiatky, postupne cez vojnové a povojnové roky, taktiež cez tzv. obdobie húpačky postupov a zostupov, cez obdobie datované na prelome milénia, či nedávnu históriu 21. storočia. Pútavé texty sú obohatené o archívne fotografie, pozvánky, novinové výstrižky a historky, ktoré sú zaujímavým doplnením opisov jednotlivých kapitol. Spestrením sú vybrané najlepšie pezinské jedenástky, alebo aj poznatky o všetkých pezinských kluboch, ktoré kedy v meste pôsobili.

Pamätníci si v nej môžu zaspomínať na skvelé časy, fanúšikovia sa dozvedia dosiaľ neobjavené zaujímavosti a deti spoznajú nielen históriu najväčšieho okresného futbalového klubu, ale pomocou obrázkov sa budú vedieť presunúť do dôb Božina Laskova, či Aladára Takácsa. Knižka vtiahne čitateľa do deja a ponorí ho do príbehu pezinského klubu.

Výnimočná knižka je cenovo dostupná pre všetkých

Cena publikácie bola stanovená na len 16,99 € s DPH. Kúpou knižky priamo podporíte futbalový klub. Buďte medzi prvými, ktorým sa originálna publikácia dostane do rúk a získajte nové vedomosti o najväčšom okresnom futbalovom klube.

 


Knihu pokrstil Vladimír Kinder

Bývalý slovenský reprezentant, ale predovšetkým bývalý hráč, tréner a predseda PŠC Pezinok, Vladimír Kinder sa stal krstným otcom publikácie. Slávnostný krst sa uskutočnil 24. augusta 2021 v Pezinskom kultúrnom centre za prítomnosti klubových funkcionárov, čestných hostí a pamätníkov. Viac o priebehu krstu publikácie a otvorení výstavy nájdete v tomto linku.

Kompletná fotogaléria z krstu knihy a otvorenia výstavy nájdete na tomto odkaze.


 

Kde je možné kúpiť knižku

Publikáciu je možné zakúpiť v Mestskom informačnom centre v Pezinku, na ulici M. R. Štefánika 1.

 

Otváracie hodiny:

pondelok zatvorené
utorok 9.00 – 13.00 a 13.30 – 16.30 hod.
streda 9.00 – 13.00 a 13.30 – 16.30 hod.
štvrtok 9.00 – 13.00 a 13.30 – 16.30 hod.
piatok 9.00 – 13.00 a 13.30 – 16.30 hod.
sobota 9.00 – 13.00 a 13.30 – 16.30 hod.
nedeľa zatvorené

Kontakt
tel.: 033/6901 120
email: infocentrum@pezinok.sk

 


Partneri storočnice

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
Zdieľať článok

Podobné články