ROZHOVOR s dlhoročným hráčom PŠC Pezinok Adamom Majom

No image

Prinášame rozhovor s dlhoročným hráčom Pezinka – Adamom Majom. V rozhovore sa dozviete o jeho pôsobení v klube, prestupe z mužského B-tímu do áčka a iné zaujímavosti. 


Ako dlhoročný hráč PŠC Pezinok si si prešiel v klube rôznymi mládežníckymi kategóriami. Ako spomínaš na tieto časy v klube? Keby si mal vybrať jedno obdobie, v ktorom tíme sa ti najviac páčilo?

Ak sa nemýlim, tak v Pezinku som začínal už od prípravky, do ktorej som nastúpil v roku 2008. Okrem dvojročnej zastávky, kedy som hrával za Limbach v kategórii mladších žiakov, som súčasťou PŠC Pezinok v podstate celý svoj život. Obdobie na ktoré si ako prvé spomeniem je mladší dorast pod vedením Borisa Hujberta, vtedy sme boli veľmi dobrá partia, dospievali sme, veľa trénovali a samozrejme aj vyhrávali. Taktiež ma tréner Mészáros, brával na zápasy staršieho dorastu, čiže toto obdobie bolo pre mňa plné futbalu a poctivého trénovania.

Od založenia mužského B-tímu si bol jeho súčasťou. V dorasteneckom družstve si bol dokonca kapitánom. Ako vnímaš s odstupom času prechod do mužského tímu a rozhodnutie hrať na začiatok mužskej kariéry v B-tíme a čo ti to prinieslo a čo to môže potenciálne priniesť hráčom, ktorí prídu zo staršieho dorastu?

Vnímam to veľmi pozitívne. Prechod z mládeže do mužského futbalu je veľký skok. Preto som rád, že som mal možnosť zbierať skúsenosti najskôr v B-tíme a až potom sa stať súčasťou Áčka. Vidím v tom veľké plus pre rozvoj dorastencov pri prestupe z dorastu do mužského futbalu. Veď práve aj to bola prvotná myšlienka pri zakladaní B-tímu – spríjemniť tento prestup, udržať našich odchovancov u nás v Pezinku, získať skúsenosti v mužskom futbale a následne pokročiť do A-tímu.

Od jarnej sezóny si sa stal súčasťou Áčka. Kvôli čomu si sa tak rozhodol a ako sa ti zatiaľ v tíme páči? Plánuješ ďalej ostať hrať futbal v Pezinku za A-tím?

Pre posun do Áčka som sa rozhodol hlavne kvôli sebe, pre svoj rozvoj, získať väčšiu motiváciu, pracovať na sebe a zlepšovať sa. Keď som bol počas jesennej časti párkrát povolaný do A-tímu vypomôcť, videl som rozdiel v nasadení, tempe a prístupe hráčov ci už počas tréningov, ale hlavne zápasov. Dostal som chuť znova pravidelne trénovať a hrať futbal. V najbližšej budúcnosti určite neplánujem meniť klub a chcem byt súčasťou pezinského A-tímu. S chalanmi sme výborná partia, či už na ihrisku alebo mimo neho. Väčšina tímu sme si spoločne prešli mládežníckymi kategóriami, takže sa poznáme niekoľko rokov, vieme o svojich silných a slabých stránky a dalo by sa povedať, že sme aj celkom zohratí. Sme mladý tím ktorý ma chuť na sebe pracovať a zlepšovať sa. V kabíne panuje vždy dobrá nálada. Rovnako sa mi páči aj tréningový proces a herný štýl, ktorý tréner Jakim má a ktorý nás učí hrať a hlavne, že do každého zápasu ideme s chuťou hrať.

Momentálne sa A-tím nachadza na 11. mieste tabulky. Čo by sa z tvojho pohľadu dalo zlepšiť, aby bolo na budúcu sezónu družstvo umiestnené v tabuľke vyššie a malo menej inkasovaných gólov?

Zlepšiť by sa mal hlavne počet strelených gólov, Ak by sme nemali zápasy, kedy si nevypracujeme aspoň 3 vyložene gólové šance, ktoré nepremeníme, akoby sme ani nehrali. Ak budú góly, budú aj body a aj lepšie umiestnenie v tabuľke. Verím, že do budúcej sezóny prídeme s ešte väčším nasadením a lepšími výsledkami.


Vizitka hráča 

Pozícia: Krajný obranca
Dátum narodenia: 11.09.2000
Miesto narodenia: Bratislava
Obľúbený hráč: Aaron wan Bissaka
Obľúbenýý klub: Manchester United


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok