ROZHOVOR s hráčom A-tímu Petrom Belkom

No image

Nová sezóna so sebou prináša aj nových hráčov. Jedným z nich je aj posila mužského A-tímu Peter Belko, ktorý v minulosti pôsobil v Pezinku v mládežníckych kategóriách a následne si zahral v Senici, Spartaku Trnava či v Trebišove. 


Vitaj späť v Pezinku po dlhej dobe. Ako sa rodil tvoj návrat k nám, kde si futbalovo vyrastal?

Návrat do Pezinka nebol môj prvotný plán. Nakoľko som sa počas prípravy v Liptovskom Mikuláši zranil, nemohol som podpísať zmluvu v prvoligovom tíme a posúvať sa v profesionálnom futbale ďalej. V Pezinku som vyrastal a poznám odtiaľto veľa ľudí. Preto som sa rozhodol, že sa na nejaký čas vrátim a následne uvidím čo ďalej.

Koncom minulého roka si dokonca vyjadril túžbu niekedy ešte v Pezinku pôsobiť a dnes obliekaš zelenobiely dres. Aké boli tvoje pocity po príchode?

Po príchode som bol milo prekvapenýko pezinský klub funguje. Ako partia chalanov sme si tiež sadli a kabína ma prijala bez problémov. Moje želanie o návrate do Pezinka sa mi tak nečakane splnilo. Jediné z čoho som mal mierny stres boli očakávania od ostatných, no rýchlo to zo mňa opadlo, práve kvôli dobrému kolektívu.

V minulosti si hrával v mládežníckych kategóriách Spartaka Trnava, či Senice a naposledy si hral druhú ligu seniorov za Trebišov. Kde si si najviac užíval futbal?

V Spartaku a v Senici som sa cítil veľmi dobre. Práve v Senici som mal svoju najvydarenejšiu sezónu. Pravidelne som tam trénoval s A-tímom, čo mi dalo veľa skúseností.

Absolvoval si s nami letnú prípravu a predstavil si sa v úvodných 2 súťažných zápasy. Ako si sa cítil na ihrisku?

Po hernej stránke by som zhodnotil zápasy pozitívne, no na kondícií treba ešte zapracovať, keďže sa na mne podpísali 4 týždne netrénovania kvôli vykĺbenému členku a natiahnutým šľachám.

Prvý zápas sme vyhrali vo Svätom Jure vysoko 5:0, v druhom proti Tomášovu sme ťahali za kratší koniec povrazu. Čo musíme zlepšiť do ďalších zápasov?

Do zápasu proti Svätému Juru sme vstúpili výborne, no proti Tomášovu to už také sebavedomé nebolo. Tomášov chcel hrať od začiatku futbal, zatiaľ čo my sme boli prvý polčas ustráchaní. Do budúcna musíme v zápasoch ukázať, že vieme hrať futbal. Taktiež musíme zapracovať na sebavedomí v hre. Tím má určite potenciál, no chce to čas.

Prevahu kádra tvoria mladi hráči a len pár skúsenejších starších hráčov. Poznal si niekoho pred príchodom?

Keď som hrával za Trebišov a z času na čas som prišiel do Pezinka, tak sme s niektorými chalanmi z pezinskej kabíny chodievali spoločne von. Taktiež, keď som mal možnosť, chodieval som ich podporiť ako fanúšik na domáce zápasy. Od detstva poznám Mira Kaňuku a Samuela Šuttu, ktorý je aj moja vzdialená rodina. V družstve sa cítim zatiaľ dobre a dúfam, že časom ešte lepšie.

Hráš na pozícii krídelníka. Aký je tvoj osobný cieľ v tejto sezóne?

Primárne hrávam na pozícii krajného záložníka, ak však bolo trebaak som hral aj hrotového útočníka. Najlepšie sa však cítim na poste krídelníka. Chcel by som najmä chalanom pomôcť a nabrať sebavedomie strelenými gólmi. Verím, že dobrými výkonmi prilákame pezinských fanúšikov na štadión.


VIZITKA – PETER BELKO

Číslo dresu: 7

Pozícia: Krídelník

Dátum narodenia: 25.8.2002

Miesto narodenia: Bratislava

Obľúbený hráč: Ronaldinho

Obľúbený klub: Kluby Pepa Guardiolu


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok