ROZHOVOR s trénerom staršieho dorastu Borisom Hujbertom

No image

Prinášame rozhovor s odchovancom a aktuálnym trénerom staršieho dorastu Borisom Hujbertom. V rozhovore nám porozprával o jeho cieľoch s mužstvom, príprave na sezónu, podmienkach trénovania či novej funkcii, ktorú v klube zastupuje.


Minulý rok ste pôsobili ako tréner v mladšom doraste, v aktuálnej sezóne to bude starší dorast. Aký je váš cieľ pri tomto tíme?

Áno plynulo som prešiel s ročníkom 2006 z kategórie U17 do kategórie U19, tak ako to bolo na začiatku našej štvorročnej spolupráce dohodnuté s predsedom klubu – Ernestom Mészárosom. S chalanmi spolupracujem už dva roky a máme vytýčený cieľ, ktorý by sa mal naplniť na konci spomínaného štvorročného cyklu, ale ja verím že by sme sa o to mohli pokúsiť už o trošku skôr. Konkrétnejší nechcem byť, nakoľko som veľmi poverčivý a nerád by som niečo zakríkol, ale musím priznať, že pracujem s veľmi talentovaným a cieľavedomým mužstvom.

Chlapci mali a ešte aj aktuálne majú kvalitnú letnú prípravu, vedeli by ste bližšie opísať ako sa tímu zatiaľ darí?

Letnú prípravu smerujem a mám naplánovanú tak, aby sme boli na 1. kolo súťaže (20.8.) maximálne pripravení jednak kondične, takticky ale aj mentálne. Musím mužstvo pochváliť za prístup k letnej príprave a k tréningom, nakoľko sme trénovali v maximálnych možných počtoch. Je to aj vďaka tomu, že chalani v sebe vidia potenciál a šancu, že môžu niečo dosiahnuť, čo nebolo v doraste dlhé roky. Čo sa týka výsledkov prípravných zápasov, tie pre mňa neboli až tak dôležité, nakoľko sa formovalo nové mužstvo, prišli noví chalani a potrebovali sa zžiť so systémom a štýlom hry, akým sa chceme prezentovať. Tak ako som vravel, smerujeme všetko k prvému ostrému zápasu sezóny aby sme tam boli na 100% pripravení.

Podľa vášho názoru, ako si myslíte, že sú chlapci pripravení do súťaže?

Tak ako som spomínal, na tréningoch bola väčšinou 100% dochádzka pri 22 členom kádri, to je vec skoro nevídaná, nakoľko je obdobie prázdnin, chalani majú brigády a povedzme si, že okrem futbalu, už troška poškulujú aj po nežnejšom pohlaví a radi sa zabávajú :). Takže treba už len veriť vlastnému úsudku, že som prípravu dobre nastavil, zvolil vhodné tréningové metódy a chalani budú dobre pripravení na štart súťaže.

Káder tvoria chalani, ktorí spolu prešli viaceré mládežnícke kategórie. Aké typy hráčov má mužstvo staršieho dorastu? Aké zmeny nastali v kádri?

Tak v prvom rade verím, že víťazné a majú charakter, lebo to bude dôležite do sezóny a ukáže sa v horších časoch, kedy nie všetko pôjde podľa plánu. Avšak dúfam, že sa namixovalo výborné mužstvo, ktoré tak ako to býva vo futbalovej kabíne zvykom, ma svojich lídrov, ktorí to potiahnu a ktorí zoberú ťarchu momentu na svoje plecia keď bude treba a strhnú k sebe aj ostatných. Verím, že sa vybudovalo zdravé jadro a dobrá kabína v ktorej má každý svoje miesto a je súčasť jedného celku ktorý má svoj cieľ. Navyše mužstvo doplnili aj traja noví chalani ktorí kvalitu zdvihli na ešte vyššiu úroveň, výborne zapadli do kabíny a verím, že ich prínos bude citeľný aj v sezóne.

Ako ste spokojný s podmienkami, ktoré klub poskytuje mládežníckym tímom?

Za seba môžem povedať, nakoľko veľmi spoliehame na tento ročník, že máme vytvorené výborné podmienky a všetky požiadavky, ktoré mám sa nám klub snaží v rámci svojich možností v maximálne miere realizovať a vyjsť v ústrety. Čo samozrejme neznamená, že ostatné kategórie na to doplácajú! Klub sa snaží pre všetky svoje kategórie a členov klubu robiť maximum aby sa tu ozaj cítili ako doma, tešili sa keď prídu na “náš” štadión a budovali si “klubizmus” k značke PŠC Pezinok, aby boli hrdí za koho hrajú, aké farby hája a vrátili to svojím výkonom vždy na ihrisku v zápase a reprezentáciou klubu mimo ihriska.

Od novej sezóny máte v klube navyše novú funkciu – kondičný tréner pre mladší a starší dorast. Ako prišlo k tejto spolupráci a čo môžu spomínané tímy očakávať?

Bol som oslovený s touto ponukou začiatkom leta, nakoľko kondičný tréner pre túto kategóriu prešiel do iného klubu a po krátkom zvážení pre a proti som súhlasil s touto pozíciou aj preto, že budem mať svojich chalanov z U19 pod dohľadom. Navyše v U17 ostali tiež niektorí hráči, s ktorými som pracoval v minulej sezóne a budem s nimi stále v kontakte a mať o nich informácie ktoré zužitkujem opäť o rok keď prejdú do kategórie U19. Na tréningový proces kondičných tréningov dohliada najmä hlavný kondičný tréner klubu Alex Lukovics a všetko bude pod jeho krídlami, nakoľko je to jeho profesia a ja budem len pravou rukou, ktorá to bude usmerňovať a dirigovať na tréningoch. Všetko budeme spolu komunikovať, ako chalanov správne rozvíjať v rámci technicky cvikov, sily, vytrvalosti a podobne.

Tréner U19 Boris Hujbert na sústredení v českých Luhačoviciach


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok