Samuel Šutta: Výsledky sa dostavia, v zápasoch vydáme zo seba maximum

No image

Nová sezóna je v plnom prúde a máme pre vás pripravený ďalší rozhovor. Tentokrát sme sa porozprávali s 18-ročným hráčom A-tímu Samuelom Šuttom, ktorý pôsobí v seniorskom A-tíme už od minulej sezóny. Prečítajte si rozhovor, v ktorom sa dozviete o jeho pohľade na letnú prípravu, Samo zhodnotí prvý rok v zelenobielom drese a mnoho iného.


Ako by ste zhodnotili vaše doterajšie pôsobenie v Pezinku?

Do Pezinka som prišiel pred tromi rokmi. Toto obdobie hodnotím veľmi pozitívne hlavne kvôli tomu, že som mal možnosť hrať za všetky dorastenecké kategórie pod vedením skvelých trénerov a zakaždým sa učiť niečo nové. Veľmi rád spomínam na časy strávené v tíme staršieho dorastu, kde sme boli výborná partia, navzájom sme sa dopĺňali na ihrisku a aj mimo neho.

Počas vášho prechodu cez jednotlivé kategórie ste hrali po boku mnohých spoluhráčov. Bol niekto taký, kto spoločne s vami prechádzal jednotlivými mužstvami?

Už od mladého veku som hrával spolu s Lukášom Šokom. Momentálne spolu pôsobíme v A-tíme. Stretávame sa skoro každý deň. Lukáš síce prestúpil do Pezinka o jeden rok skôr ako ja, no naše futbalové rozhodnutia boli zväčša rovnaké.

V A-tíme pôsobíte už jeden rok, ako by ste zhodnotil práve predošlú sezónu?

Z môjho pohľadu hodnotím minulú sezónu dobre. Chalani ma bez problémov prijali do kolektívu a vždy vedeli podporiť. Prvé zápasy som býval nervózny, no čím viac som hrával, tým ďalej som získaval potrebné sebavedomie, ktoré v A-tíme určite nesmie chýbať žiadnemu hráčovi.

Ako sa vám páči letná príprava A-tímu pod vedením nového trénera Jakima?

S letnou prípravou som veľmi spokojný. Tréner Jakim je podľa môjho názoru vynikajúci a hlavne skúsený. Som naozaj rád, že som práve pod jeho vedením a mám možnosť naučiť sa nové veci, ktoré do klubu priniesol.

V zápase proti Vrakuni ste ako jediný skóroval v penaltovom rozstrele, ako hodnotíte tento zápas a čo by ste zlepšili do ďalších zápasov?

S predvedenou hrou som spokojný, škoda však šancí, ktoré ostali nevyužité. Je to jedna z vecí, ktorú by som spolu s defenzívou určite zlepšil do budúcna, no neviem to zhodnotiť objektívne, pretože každý zápas je individuálny.

Aké sú vaše predikcie na túto sezónu? Podarí sa Pezinku prebojovať medzi najlepších v tabuľke?

Je pre mňa ťažké rozprávať o predikciách na začiatku sezóny, ale určite treba riadne a pravidelne trénovať. Výsledky sa určite dostavia. Za celý tím môžem povedať, že na zápasoch aj tréningoch vydáme zo seba maximum.

Na záver, aký je váš osobný cieľ vo futbale do budúcna?

Môj osobný cieľ je hrať futbal na profesionálnej úrovni, konkrétne v Premier League v Manchesteri United.


VIZITKA – SAMUEL ŠUTTA

Číslo dresu: 37

Pozícia: Ľavý obranca

Dátum narodenia: 16.7.2004

Miesto narodenia: Bratislava

Obľúbený hráč: Cristiano Ronaldo

Obľúbený klub: Real Madrid


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok