Spolupráca s klubom FC Petržalka

No image

8.7.2022 sa zrodila spolupráca medzi klubmi PŠC Pezinok a FC Petržalka. Dnešným dňom však dozrela k dokonalosti. Vďaka tejto spolupráci bude možný presun mladých talentovaných hráčov do bratislavského klubu FC Petržalka, ktorého mládež hráva prvoligové súťaže.


FC Petržalka je najstarší futbalový klub v Bratislave a druhý najstarší klub na Slovensku. Medzi najväčšie klubové úspechy klubu patria 2 majstrovské tituly slovenskej ligy a účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov. Profesionálny klub FC Petržalka je výborným klubom pre mladých hráčov, ktorý vďaka náročnejšej hre a súperom sa môžu zlepšovať vo futbale fyzicky aj mentálne. Už viacero hráčov z nášho klubu prešlo do FC Petržalky, kde hrávajú spomínané prvoligové súťaže, čomu sa náš klub veľmi teší. A aj práve preto sme sa rozhodli o začatí tejto spolupráce.


Ako bude prebiehať spolupráca? 

Klub PŠC Pezinok vytvoril zoznam navrhovaných detí v kategóriách od U10 až po U15. Tento sa zoznam posunul FC Petržalke. Uvedení hráči zo zoznamy môžu byť pozvaný na niekoľko tréningov v polročných intervaloch. Následne budú spolu oba kluby vyhodnocovať, či je niekto z týchto hráčov pripravený na prestup. Je veľmi dôležité si uvedomiť, že nestačí byť pripravený len po fyzickej a futbalovej stránke, ale rovnako mentálnej. Psychická stránka hráča hrá taktiež kľúčovú úlohu ako aj iné, už spomínané aspekty. Prestup do profesionálneho klubu znamená pre hráča veľkú zmenu – väčšia konkurencia, cestovanie, plnší tréningový plán. Na hráčov je vyvíjaný určitý tlak a bude od nich vyžadovaná určitá progresia. Posledná fáza výberu bude prehodnocovanie prestupu rodičmi spolu s klubmi.


Spolupráca, ktorá nás teší

Veľmi nás teší táto spolupráca s futbalovou špičkou bratislavského kraja. Taktiež veríme, že hráčom pomôže prestup v skupinkách (dvojice, trojice) a budú sa môcť lepšie adaptovať na nové podmienky.

Na fotke (zprava): Maroš Skovajsa – šéftréner žiakov a tréner U14  v FC Petržalka, Rudo Novák a Ernest Mészáros

Vyhlásenie v pdf formáte na stiahnutie tu: spolupraca-s-petrzalkou


Partner projektu

  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok