Tím U12 sa zúčastnil turnaja v Poľsku, získal cenný skalp Śląsku Wrocław

No image

Družstvo mladších žiakov U12 sa nedávno zúčastnilo trojdňového medzinárodného turnaja v poľskej Świdnici. 12 družstiev bojovalo o čo najlepšie umiestnenie v konkurencii klubov z troch krajín.


Turnaja sa zúčastnili družstvá z troch krajín – 9 poľských kluboch, 2 české a 1 slovenský. Pezinčania išli na turnaj s o rok mladším výberom a ich súpermi boli chlapci z vekovej kategórie U13.

Zelenobieli sa prezentovali statočnými výkonmi proti starším chlapcom, avšak v konečnom zúčtovaní to stačilo na 11. miesto. Najlepším hráčom pezinského výberu sa stal Patrik Lošonczi.

Momentka počas jedného zo zápasov v poľskej Świdnici

Dôvod výberu turnaja v Poľsku objasnil tréner družstva Ernest Mészáros: “Tento turnaj v Poľsku sme vybrali preto, lebo sme chceli chlapcom dopriať medzinárodnú konfrontáciu. Zúčastnené kluby mali vysokú kvalitu. Tým, že sme sa prihlásili s o rok mladšou kategóriou, tak práve v zápasoch s kvalitnými klubmi bolo vidieť, že ten rok nám chýbal.” Napriek vekovej nevyrovnanosti Pezinčania získali skalp WKS Śląsk I Wrocław, ktorého seniorské družstvo je účastníkom najvyššej poľskej súťaže Ekstraklasa.

Hráči i tréner boli spokojní s organizáciou turnaja, ktorá u nich zanechala pozitívny dojem. Oveľa podstatnejšie však bolo, že chlapci získali cenné skúsenosti. Pokračoval Mészáros: “Odohrali sme ťažšie zápasy, ale aj zápasy, v ktorých nám chýbalo kúsok šťastia. Porovnanie s hráčmi z iných štátov a klubov si deti zapamätajú na celý život. Aj keď sme až šesťkrát prehrali, raz remizovali a iba raz vyhrali, tak si dovolím tvrdiť, že sme sa na turnaji nestratili. Som veľmi hrdý na chlapcov a myslím si, že keď tam o rok opäť pôjdeme, tak sa nám bude viac výsledkovo dariť,” vyjadril presvedčenie tréner.

Členmi pezinskej výpravy boli aj rodičia detí. Týmto sa im chceme poďakovať a vyzdvihnúť byť sme chceli náš vlastný “mediálny tím rodičov”, ktorý chlapcom spestrili turnaj a taktiež vytvorili skvelé poturnajové video.

Mediálny tím rodičov našich detí

Na záver by sme sa chceli poďakovať poľskému organizátorovi – klubu IgnerHome Polonia-Stal Świdnica. Medzinárodná skúsenosť je pre chlapcov príjemným oživením ich krátkej futbalovej kariéry a veríme, že im to do budúcna môže len pomôcť.


Prehľad výsledkov

Karkonosze Jelenia Góra (Poľ.) – PŠC Pezinok 1:0

Sportis Łochowo (Poľ.) – PŠC Pezinok 6:0

Reprezentácia okresu Trutnov (Čes.) – PŠC Pezinok 2:0

WKS Śląsk II Wrocław (Poľ.) – PŠC Pezinok 3:0

Suchary Suchý Las (Poľ.) – PŠC Pezinok 0:0

Łużyce Lubań (Poľ.) – PŠC Pezinok 2:1, gól: Matej Mičík

PŠC Pezinok – WKS Śląsk I Wrocław (Poľ.) 1:0, gól: Patrik Lošonczi

PSC Pezinok – MKS Żory (Poľ.) 0:1


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

x

Zdieľať článok