Tréner B-tímu Ernest Mészáros o zimnej príprave: Zimná príprava bola náročná, hráčom dala zabrať po fyzickej ale aj morálnej stránke

No image

B-tím úspešne ukončil zimnú prípravu. Minulý víkend stihlo družstvo odohrať prvý zápas jarnej časti sezóny proti súperovi zo Stupavy, ktorý skončil remízou. Viac o príprave a aktuálnom kádri sa dozviete v článku.


Zimná príprava bola náročná, hráčom dala zabrať po fyzickej ale aj morálnej stránke. Veľakrát si hráči na tréningoch siahali na dno svojich síl, ale z môjho pohľadu to tak má byť. Zimná príprava, pre mňa ako trénera, je najdôležitejšie obdobie, z ktorého hráč môže ťažiť celý rok, ak dobre a poctivo trénoval počas tohto spomínaného obdobia. Môžem povedať, že na súťaž je pripravená polovica hráčov z nášho tímu. Čo sa týka druhej polovice tímu, tú tvorili počas prípravy hráči, ktorí boli dlhodobo zranení, častejšie chorí a odtrénovali málo tréningov na to, aby sa dalo povedať že sú pripravení hrať. Títo hráči budú musieť zabrať teraz v tréningoch, aby sa dostali do takej kondícii, aby mohli postupne začať hrať a dostať priestor. Prvé štyri týždne prípravy sme využívali aj posilňovňu raz do týždňa, ostatné tréningy vonku sme trénovali na umelej tráve v Rači, v Senci a na našom štadióne, rovnako ako A-tím.

Počas prípravy sme odohrali päť zápasov, v ktorých sme trikrát vyhrali, raz remizovali a raz prehrali. Počas zápasov sme po väčšine času hrali dobrý a pekný futbal v tempe, čo hodnotím pozitívne, a najme výkony v zápasoch proti Lamaču a Limbachu boli veľmi dobré, čo nám zabezpečilo aj víťazstva proti týmto tímom, ktoré sú z vyššej súťaže, a to z 5 ligy.

Chcem povedať, že ešte stále je čo zlepšovať na hernom výkone v zápasoch, a preto nás čaká ešte veľa tvrdej prace. V tíme nastali hráčske zmeny a verím, že starší hráči, ktorí k nám prišli pomôcť a odovzdať skúsenosti mladším hráčom rýchlo zapadnú do tímu a kolektívu a čim skôr budú pripravení sa zapojiť aj do zápasov.

Chcem pochváliť spomínanú polovicu tímu za prístup na tréningoch počas zimnej prípravy a verím, že sa teraz zlepší aj prístup a dochádzka aj druhej polovici tímu, budú sa nám vyhýbať zranenia a bude sa nám dariť lepšie ako na jeseň. Chcem sa ešte poďakovať trénerovi A-tímu Marošovi Jakimovi a trénerovi staršieho dorastu Edovi Pázmánymu za spoluprácu a pomoc pri zimnej príprave.


Káder opustili viacerí hráči, no niekoľko nových aj prišlo. Roman Hvila mieri na hosťovanie na Cajlu, Marek Bednárik do klubu TJ Slovan Viničné. Filip Slimák sa rozhodol ukončiť svoju futbalovú karierú. Všetkým hráčom ďakujeme a želáme veľa úspechov.

Tím B sa rozrástol o 5 nových hráčov. Traja z nich prišli z klubu SDM Domino – Jozef Strnátko, Pavol Pašuth a Rastislav Úradniček. Naspäť do tímu sa vrátil zo Slovenského Grobu Samuel Noskovič. Posledným novým hráčom je Tomáš Daniel, ktorému sa zakladala po dlhoročnej pauze registrácia vo futbalovom zväze.


Káder B-tímu

Meno a priezvisko Nár. Roč.
Tomáš Daniel 1983
Daniel Gubrický 1996
Michal Gubrický 1995
Matúš Heriban 2001
Patrik Horvát 2003
Vitalii Hovban 2004
Dávid Holický 2003
Boris Hujbert 1986
Ján Husák 1986
Maty Masaryk 1999
Michal Mrva 1983
Samuel Njambi 2003
Samuel Noskovič 2000
Pavol Pašuth 1981
Juraj Porubský 1995
Lukáš Radič 1999
Jozef Strnatko 1989
Ján Trochta 2001
Rastislav Úradníček 1986
Tomáš Varga 2004

B-tím sa v úvodnom kole jarnej časti seózny VI. OBFZ-Vidiek postavili proti súperovi zo Stupavy, kedy zápas skončil remízou 2:2. Strelcami gólov bol Maty Masaryk a Pavol Pašuth.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok