Tréner U19 Eduard Pazmány: „Na tréningoch nesmie chýbať sranda. Aj preto sa zakaždým teším na tréning.“

No image

Počas jesennej časti sme sa rozhodli priniesť vám rozhovor s trénerom tímu U19 Eduardom Pázmánym o jeho pocitoch z pôsobenia v klube PŠC Pezinok.


Do Pezinka ste zavítali v minuloročnom zimnom období. Ako zatiaľ vnímate vaše pôsobenie v klube a prečo ste si vybrali práve PŠC Pezinok?

Ponuku na trénovanie U19 som dostal od predsedu Ernesta Mészárosa. Upozornil ma aj na problém, ktorý v mužstve bol. A to, že družstvo je málopočetné. Zo začiatku nás bývalo na tréningoch maximálne 7. Bola to pre mňa nová negatívna skúsenosť, keďže som bol zvyknutý mať na tréningu 15 až 20 hráčov. Na druhej strane som to však prijal ako výzvu. Za dobu, ktorú pôsobím v klube sme spravili s chlapcami obrovský pokrok, čo sa týka hernej koncepcie a kolektívu. Momentálne mám 16 hráčov v kádri, čo je síce stále menej, ale oproti začiatkom sa to nedá porovnať. Káder nám pomohli dotvoriť chlapci z tímu U17. Chlapci sú úžasná partia, držia spolu, vedia sa zabaviť, radovať sa a samozrejme podporiť jeden druhého.

 Na čo sa momentálne najviac zameriavate v tréningovom procese? Čo vidíte ako silnú stránku chlapcov, a naopak, čo treba zlepšiť?

Aktuálne sa počas sezóny zameriavame na jednotlivých súperov a podľa toho s kým hráme, tvoríme tréningový proces. Každý súper je iný. Dôraz kladieme na premieňanie šancí, čo nám momentálne robí veľké problémy. Vieme si vypracovať kvantum výborných šancí, no bohužiaľ ich častokrát nevieme premeniť. Morálka na tréningu je výborná, nemusím zvyšovať hlas, chlapci už vedia čo majú robiť. Samozrejme na tréningoch nesmie chýbať aj sranda. Vďaka tomu sa naozaj vždy teším na tréning.

Aké typy hráčov má mužstvo staršieho dorastu?

Po mentálnej a ľudskej stránke má družstvo rôznych hráčov. Niektorí sú výstrednejší, iní menej. Navzájom sa to koniec koncov vyvažuje. Niektorí chalani sú viac utiahnutí z dôvodu, že sú nováčikmi družstva po príchode z mladšieho dorastu. Postupne sa však oťukajú. Niekedy tichší hráči sa vedia na ihrisku viac naštartovať a strhnúť k svojmu dobrému výkonu ostatných.

 Hráčsky káder má 16 členov. Sú v ňom hráči, ktorí nastupujú aj za seniorský A-tím, B-tím alebo naopak vekom sú ešte mladší dorastenci?

Medzi dorasteneckým a mužským futbalom je veľký rozdiel. Či už je to vo fyzickom nasadení, rozmýšľaní, rýchlosti prihrávok a podobne. Osobne si myslím, že talentovaným chlapcom, ktorí majú na to, aby hrali vyššiu súťaž, by mal byť umožnený prestup, aby napredovali. Vôbec nevidím žiadne negatívum na tom, ak mladší hráč hrá za staršiu kategóriu. Ak je samozrejme dostatok hráčov v mužstve a nebude im početne hráč chýbať. Kedykoľvek nám chlapci vedia vypomôcť. Samo Šutta, Tomáš Varga aj Vitalii Hovban sú vždy ochotní, keď ich oslovíme, avšak prihliadame na to, že ich prioritou je seniorský tím, v ktorom aktuálne pôsobia. Samozrejme sú v kádri hráči, ktorí pomaly klopú na dvere „A“ mužstva alebo „B“ mužstva. Už je to potom len o napredovaní. Nielen fyzická, ale aj mentálna príprava je veľmi dôležitá na zvládnutie prechodu z mládežníckej kategórie do mužského kádru.

 Aktuálne sa družstvo nachádza na 7. priečke. Koniec sezóny je síce ďaleko, no napriek tomu máte predstavu s akým umiestnením by ste boli spokojný po konci sezóny?

Tréner vždy musí mať cieľ. Hoci sme posledné 3 zápasy bodovo nezvládli, no po hernej stránke to malo kvalitu a neprestávame bojovať o predné priečky. Nachádzame sa vo vyrovnanej súťaži, kde je veľa kvalitných družstiev. Po jesennej časti by sme chceli skončiť do tretieho miesta, s tým, že v januári by sme išli na kratšie sústredenie do Martina a následne by sme zabojovali o prvé miesto. Uvidíme, ako sa bude postupne súťaž vyvíjať. Zápasy aj výsledky môžu byť veľmi rôznorodé. Družstvo má určite potenciál, no niekedy nám chýba športové šťastie.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok