Vyhodnotenie jesennej časti sezóny trénermi kategórií U13 ”A”, U13 ”B” a U12

No image
Vyhodnotenie jesennej časti sezóny trénerom U13 ”A” – Ernest Mészáros

Počas letnej prípravy tím U13 ”A” absolvoval v auguste letné sústredenie v Zlatých Moravciach a odohral množstvo prípravných zápasov, na základe ktorých môžem povedať, že bol plne pripravený na sezónu. Dochádzka a disciplína v tomto družstve funguje veľmi dobre, čo je aj vidieť na výkonoch tohto družstva. Keďže tento káder je hráčsky veľmi široký, bol tím prihlásený do dvoch súťaží – aby boli všetci hráči vyťažovaní v zápasoch. Pre mňa ako trénera v tejto kategórii nie sú výsledky dôležité, čo prízvukujem aj hráčom, aby mohli hrať zápasy bez akéhokoľvek stresu a tlaku. Celkové umiestenie v tabuľke je určite zrkadlo, ako si hráči viedli a ako sa rozvíjajú futbalovo. V oboch súťažiach sa nám darilo nie len po výsledkovej, ale vo väčšom počte zápasov aj po hernej stránke.

V súťaži druhej ligy v kategórii U13 si chlapci viedli veľmi dobre. Jesennú časť sezóny ukončili na druhej priečke s rovnakým počtom bodov ako prvý umistnený Slovan Bratislava a dokonca ako jediný tím v súťaži sme obrali pravé Slovan o jeden bod po našom výbornom výkone na ich domácej pôde.

Druhú súťaž sme hrávali tretiu ligu ObFZ vidiek v kategórii U15. Táto súťaž nám veľmi pomáha rýchlejšie rásť po fyzickej a výkonnostnej stránke. Chlapci hrajú zápasy so staršími súpermi vo formáte 11:11, čo beriem ako veľmi dobrú skúsenosť a v budúcej sezóne tak nebudeme musieť riešiť prispôsobenie na zmenu veľkosti ihriska a budeme plne pripravení. V tejto súťaži sme odohrali veľa dobrých zápasov a prvú polovicu sezóny sme ukončili na tretej priečke, čo hodnotím ako výborný výsledok, keďže sme od každého súpera o rok až dva roky mladší. V týchto zápasoch nám chodili vypomáhať aj hráči tímov U14 a U15, za čo im patrí moja vďaka. Po ukončení sezón sme v prechodnom období celý November plne trénovali a hrávali prípravne zápasy. Niekoľko zápasov sme odohrali aj v Brne, kde sa nám darilo a chlapci tak mohli aj posilniť kolektív, keďže sme jednu noc prespali na hoteli. Tréningový proces počas celej jesennej časti sezóny hodnotím veľmi pozitívne, pretože sa nám ho darilo prenášať do zápasov. Chlapci veľmi vyspeli hernej kombinácií, v obrannej činnosti ako aj útočnej, avšak treba povedať, že nás trápi efektivita v zakončení, na čom chceme neustále pracovať. Hráči od septembra poctivo prijali aj štvrtý tréning v týždni v podobe kondičných tréningov, čomu sa veľmi teším, pretože viem, že nás to z dlhodobého hľadiska bude posúvať vpred. Niektorí hráči mávali aj šesťrát za týždeň aktivitu v podobe tréningov a zápasov.

Chcel by som sa ešte poďakovať rodičom tohto tímu, ktorí nás stále podporujú a plne rešpektujú moje nastavenie v tomto družstve. A ďakujem aj Michalovi Mrvovi, ktorý mi ako asistent veľmi pomáha s týmto družstvom.

U13 ”A” – 2. miesto v tabuľke s 34 bodmi 


Vyhodnotenie jesennej časti sezóny trénerom U13 ”B” – Ján Trochta

Jesennú časť Sezóny by som z pohľadu výkonnosti zhodnotil za priemernú. Chcel by som na začiatok vyzdvihnúť dochádzku chlapcov na tréningoch a snahu zlepšovať sa. Chlapci odviedli kus výbornej práce na tréningoch, ktorú sme sa snažili preniesť do zápasov. V posledných kolách bolo vidieť veľké zlepšenie vo všetkých aspektoch hry, oproti našim začiatkom v sezóne. Hlavným cieľom v ďalšej časti sezóny bude nadviazať na tréningový proces z jesennej časti a hlavne na výkony z posledných zápasov. Verím, že chlapci budú stále pokračovať v takom nasadení ako v jesennej časti a podarí sa nám zlepšiť herný prejav a vyhrať viac zápasov.

U13 ”B” – 9. miesto v tabuľke s 8 bodmi


Vyhodnotenie jesennej časti sezóny trénerom U12 – Alexom Lukovicsom

S priebehom jesennej časti som veľmi spokojný. Letnú prípravu sme započali začiatkom august, kde sme mali niekoľko prípravných zápasov. Prešli sme prvýkrát na formát hry 8+1, čo prinieslo väčšie ihrisko. Napriek tomu, že sme sa tohto najviac báli musím povedať, že chlapci sa stým popasovali výborne a veľmi rýchlo si zvykli na túto zmenu. Mám pocit, že väčšie ihrisko im sadlo a v hernom prejave sa chlapci postupne zlepšujú. Treba podotknúť, že chlapci vekovo patria do kategória U12, ale hrajú ligu U13 Bratislava mesto, čo znamená, že veľa tímov ma o rok starších chlapcov ako sme my. Avšak musím povedať, že vo veľa prípadoch sme predčili súpera svojou bojovnosťou, chuťou a zápalom pre futbal. Bolo to vidieť aj v  hernom prejave, že chlapci už vedia čo od nich očakávam a snažia sa to plniť do poslednej bodky. Vo veľa prípadoch som bol milo prekvapený až nadšený. Musím ich pochváliť za túto polsezónu, dochádzku na tréningy, disciplínu, snahu a bojovnosť. Vďaka patrí samozrejme aj rodičom za trpezlivosť a taktiež za neustálu podporu či už detí alebo aj mňa. Teším sa na jarnú časť kde nás čaká množstvo zápasov.

U12 – 5. miesto v tabuľke s 21 bodmi


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok