Vyhodnotenie jesennej časti sezóny trénermi kategórií U15, WU15, U14

No image

Ako ďaľší nám priniesli svoj pohľad na jesennú časť sezóny tréneri družstiev U15, WU15 a U14. 


Vyhodnotenie jesennej časti sezóny trénerom U15 – Imrich Nagy

S priebehom jesennej časti som spokojny na takých 80%. Naše ciele, ktoré sme si stanovili pred sútažou, sa nám však nepodarilo naplniť. Účasť na tréningoch bola z môjho pohľadu veľmi dobrá. Rovnako spoluprácu chlapcov považujem za výbornu, avšak veľa vecí sme nevedeli preniesť z tréningov do zápasov. Síce väčšinu z nich sme zvládli, no s kvalitnejšími súpermi sme mali neraz problém. V tejto kategorií nastupuje u väčšiny chlapcov puberta, kedy si nechcú dať poradit, a to je vo futbale veľka nevýhoda. Bude výzvou nového trénera prebrať trénovanie tímu U15 iným spôsobom ako som to robil ja. Verím, že to zvládne a dosiahne ciele, ktoré si s tímom stanovia. Budem im držať palce a zostávam aj naďalej ich najväčším fanúšikom.

U15 – 5. miesto v tabuľke s 24 bodmi 


Vyhodnotenie jesennej časti sezóny trénerkou WU15 – Lenka Sobolová

S letnou prípravou sme začali neskôr, ale postupne sa dievčatám dochádzka zlepšila. Dôkazom toho bolo aj zlepšenie kondície, čo sa ukázalo v hernom prejave. Dievčatá vo väčšine zápasov na ihrisku dominovali a preto zápasy jesennej časti hodnotíme pozitívne. Nechýbalo nasadenie a bojovnosť. Či už to bolo v zápasoch alebo na rôznych kvalitných turnajoch, na ktorých sa dievčatá vždy dobre umiestnili. Týmto chválihodným výsledkom prispeli aj prípravné zápasy s chlapčenskými družstvami. Dievčatá tu nabrali nové skúsenosti, ktoré si preniesli aj do svojich majstrovských zápasov. V jarnej časti by sme chceli vybaviť čo najviac priateľských stretnutí, aby boli dievčatá plne pripravené na ligu.

WU15 – 5. miesto v tabuľke s 3 bodmi


Vyhodnotenie jesennej časti sezóny trénerom U14 – Marián Baláž

Súčasný tím U14 je postavený z hráčov, ktorí majú za sebou úspešnú minulú sezónu, kedy družstvo obsadilo 2. miesto v II. lige mladších žiakov. Keďže však niekoľkí hráči z tímu z minulej sezóny sú teraz súčasťou prvoligových družstiev, tím U14 bol doplnený hráčmi z iných klubov (aj prvoligových), ako aj hráčmi z bývalého tímu U13 ,,B”. Takto vznikol nový, vcelku rôznorodý, kolektív 21 hráčov.
S našim tímom U14 hráme súťaž ObFZ Bratislava – mesto pre starších žiakov, t.j. U15. Okrem faktu, že pre našich hráčov bola hra na riadnom (veľkom) ihrisku novinkou, v náš neprospech bol predovšetkým fakt, že súperi mali v mnohých prípadoch fyzickú, resp. výškovú, prevahu.
V rámci tréningového procesu sme okrem spolupráce dvoch hráčov trénovali aj spoluprácu v skupinách (3-4) hráčov. Zatiaľ sa nám však veľmi nedarilo preniesť trénované kombinácie do zápasov. Čo ma však veľmi teší je to, že sa nám v zápasoch darilo presadiť vďaka inteligentným kolmým prihrávkam, prípadne kombináciou v blízkosti brány súpera. Rovnako som pyšný na chlapcov, že ani v zápasoch, kde mal súper fyzickú prevahu, sa nevzdali a vždy odovzdali na ihrisku maximum. Okrem schopnosti preniesť kombinácie z tréningov do zápasov, musíme ešte popracovať na streľbe z hranice šestnástky a prípadnej následnej dorážky.
Hoci nás v závere jesennej časti sezóny trápili zranenia a choroby, verím že jarnú časť sezóny začneme a aj ukončíme v plnej sile.

U14 – 8. miesto v tabuľke s 18 bodmi


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok