Vyhodnotenie jesennej časti sezóny trénerom B-tímu – Ernestom Mészárosom

No image

Mužský B-tím ukončil prvú časť sezóny na 7. mieste z celkovo 14 družstiev. Jesenná časť sezóny síce nedopadla podľa predstáv trénera ani hráčov, no o to viac družstvo zabojuje o vyššie priečky v tabuľke s pravdpodobne novými posilami. Prečítajte si krátke zhrnutie polsezóny trénerom B-tímu – Ernestom Mészárosom. 


Jesennú časť sezóny v B mužstve by som označil za veľmi ťažkú. Letná príprava prebehla v domácich podmienkach, odohrali sme viacero zápasov, kde sa nám darilo herne aj výsledkovo. Zdalo sa, že sme dobre pripravení na sezónu. Avšak až teraz môžem povedať, že opak bol pravdou. Hneď na úvod sezóny sa nám zranili štyria hráči, ktorí už do zápasov a tréningového procesu nenatúpili. Tento fakt nás oslabil nie len kvalitatívne, ale aj počtom hráčov v našom tíme, kde sa tiež striedali drobné zranenia a choroby počas celej jesennej časti sezóny, čo nás tiež výrazne ovplyvňovalo.

Z dôvodu nízkeho počtu hráčov v tréningovom procese sme sa s asistentom Lukovicsom rozhodli väčšinu tréningov spojiť s A-tímom.

Tento krok nám pomohol udržať formu hráčov a dobré tempo počas tréningov. Na druhej strane nám však zobral možnosť nácviku herného systému a kombinácii, ktoré sme nemohli prenášať do zápasov. Hráči boli z toho frustrovaní, čo sa ukázalo aj na fungovaní kolektívu. Výsledky zápasov ovplyvnil aj fakt, že sme každý zápas hrali v inej zostave, niektorí hráči museli hrávať zápasy aj mimo svojich hráčskych postov a ani v jednom zápase sme neboli úplne kompletní.

Musím, ale povedať, že spolupráca s trénerom A-tímu dobre fungovala. Tak, ako hráči nášho B-tímu chodievali hrávať zápasy za A družstvo, tak aj hráči A-tímu nemali problém chodiť vypomáhať za B-tím. V niektorých zápasov nám boli nápomocní aj hráči zo staršieho dorastu.

Musím všetkých týchto hráčov pochváliť a vyjadriť veľké poďakovanie, pretože si uvedomujem, že nie je vôbec ľahké odohrať dva zápasy za jeden víkend v mužských súťažiach.

Celkove umiestnenie nás neteší. Naše ambície pred sezónou boli oveľa vyššie, chceli sme potrápiť favorita na postup z Lozorna, ktorý ukázal svoju kvalitu už v minulej sezóne, avšak s takým nízkym počtom hráčov to jednoducho nebolo možné. Kvôli tomu dobré výkony striedali tie zlé a výsledkovo sa nám raz darilo a inokedy nie.

Verím, že do zimnej prípravy pôjdeme aj s novými hráčmi, keďže vidím veľkú potrebu posilniť tento káder. Dvaja hráči sa pravdepodobne presunú do A-tímu, ďalší dvaja požiadali o odchod z klubu a jeden hráč sa rozhodol skončiť s futbalom. Aj z týchto dôvodov riešime s viacerými hráčmi presun do nášho klubu. Verím, že po príprave budeme môcť povedať povedať, že sme sa posilnili po výkonnostnej a rovnako kvantitatívnej stránke. Hráči v našom tíme majú potenciál a spoločne veríme, že jarná časť sezóny bude oveľa lepšia.

Našim cieľom v jarnej časti sezóny je vyšplhať sa v tabuľke na druhu až štvrtú priečku. Napriek ťažkej pol sezóne chcem poďakovať všetkým hráčom a môjmu asistentovi Lukovicsovi za spoluprácu.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok