Zhodnotenie jesennej časti sezóny trénermi kategórií U14, U13 “A”, U13 “B” a U12

No image

Tím U14 obsadil v jesennej časti sezóny 2023/24 3. miesto. Tím U13 “A” sa aktuálne nachádza na 5. mieste, chlapci z U13 “B” na 9. priečke a družstvom U12 na 8. mieste. O priebehu zápasov a plánov do ďaľšej časti sezóny nám porozprávali tréneri týchto tímov – Ernest Mészáros, Alex Lukovics, Ján Trochta a Šimon Kozák. 


Zhodnotenie polsezóny trénerom tímu U14 Ernestom Mészárosom

Tím U14 v letnom období prešiel drobnými hráčskymi zmenami – brankár Šimon Mrva prestúpil do tímu U15 “A”, k nám sa naopak pripojil nový brankár Pezer Strezenický z Dubovej, ktorý sa veľmi rýchlo začlenil do tímu. Jeden hráč bol preradený do béčka starších žiakov. Letnú prípravu sme začali ešte v júni, kedy bola dochádzka na tréningovom procese výborná, rovnako ako v minulých sezónach. Následne sme sa premiestnili na sústredenie do Zlatých Moraviec, kde sme pokračovali v príprave na sezónu. V minulej sezóne tento tím vyhral súťaž mladších žiakov, a tak bolo pre mňa veľmi dôležité, aby som hráčov udržal hlavne mentálne dobre nastavených, aby ich sebavedomie bolo správne zdravé a nie prehnané vysoké, aby ďalej pokračovali v práci a zlepšovali sa v tréningovom procese. Čo sa týka majstrovských zápasov, dá sa povedať, že dva zápasy nám nevyšli. V týchto zápasoch sme zlyhali na efektivite v útočnej fáze, kde sme mali jednoznačne streliť góly a vyhrať ich. Musím však povedať, že herne sa chlapci stále zlepšujú. Nové veci, ktorým sa venujeme na tréningoch, ukazujeme v zápasoch a ja som rád, že v ostatných zápasoch v súťaži sa nám podarilo zvíťaziť, aj keď pre mňa výsledky nie sú dôležité. Dôležité je, aby sme hlavne mali ten herný prejav, ktorý si v príprave na zápas zadáme a stále sa v ňom zlepšovali, aby sme vedeli preniesť tréningový proces do zápasov. Podstatné je, aby chlapcov stále futbal napĺňal, aby chceli na sebe makať individuálne ale aj tímovo. Po jesennej časti sezóny sme v prechodnom období odohrali niekoľko prípravných zápasov, kde som bol spokojný s kvalitou súperov a našim prejavom. Trénovali sme celý november a chlapci v šesťtýždňovom období zimnej prestávky mohli načerpať trošku síl v podobe oddychu a verím, že do zimnej prípravy prídu s dobrým nastavením a budú chcieť znovu na sebe pracovať.

Cieľom tohto tímu je, aby jar bola lepšia ako jeseň a aby sme sa vyšvihli z 3. priečky na prvú a pokúsili sa zvíťaziť v celej súťaži. Ďakujem hráčom za peknú pol sezónu a všetkým rodičom za spoluprácu.

Zhodnotenie polsezóny trénerom tímu U13 “A” Alexom Lukovicsom

S priebehom jesennej časti som veľmi spokojný. Letnú prípravu sme začali koncom júla, a na začiatku augusta sme týždeň venovali sústredeniu v Zlatých Moravciach. Počas prípravného obdobia sme taktiež odohrali množstvo prípravných zápasov. Začiatok súťaže 2. ligy U13 nám vyšiel veľmi dobre. Je vidieť pokrok v hernom štýle, ale aj v celkovom ponímaní hry. Vieme, kam sa chceme uberať a kde nás tlačí topánka. To je finálna fáza v zakončení. Vytvárame si množstvo gólových situácií, ktoré následne zahadzujeme. Na druhú stranu musím veľmi vyzdvihnúť brániacu činnosť, nakoľko sme v 13-tich zápasoch dostali len 12 gólov a z toho šesťkrát si udržali čisté konto, čo je na túto kategóriu slušné číslo. S priebehom celej jesennej časti som veľmi spokojný, nakoľko sa odohralo veľa kvalitných zápasov, kde sme ukázali našu pravú tvár a to, ako sa chceme prezentovať. Postupne chceme etablovať prechod na veľké ihrisko a formát 10+1, kde sme už pár prípravných zápasov odohrali. Bude to aj cieľ na jarnú časť, pripraviť chlapcov na prechod k starším žiakom.

Musím pochváliť chlapcov za túto polsezónu, za ich dochádzku na tréningy, disciplínu, snahu, bojovnosť a taktiež rodičom za výpomoc, trpezlivosť a neustálu podporu či už detí, alebo aj mňa. Tešíme sa už na jarnú časť, kde nás čaká množstvo, verím, že skvelých zápasov a pekných emócií

Zhodnotenie polsezóny trénerom tímu U13 “B” Jánom Trochtom

Jesennú časť sezóny by som z pohľadu výkonnosti zhodnotil ako priemernú. Chcel by som na začiatok vyzdvihnúť dochádzku chlapcov na tréningoch a snahu sa zlepšovať. Chlapci odviedli kus výbornej práce na tréningoch, ktorú sme sa snažili preniesť do zápasov. V posledných kolách bolo vidieť veľké zlepšenie vo všetkých aspektoch hry, s porovnaním našich začiatkoch v sezóne. Hlavným cieľom v ďalšej časti sezóny bude nadviazať na tréningový proces z jesennej časti a hlavne na výkony z posledných zápasov. Verím, že chlapci budú stále pokračovať v takom nasadení ako v jesennej časti a podarí sa nám zlepšiť herný prejav a vyhrať viac zápasov.

Zhodnotenie polsezóny trénerom tímu U12 Šimonom Kozákom

Myslím si, že s jesennou časťou môžem byť spokojný, priznám sa, že som čakal ťažší prechod z kategórie U11 na väčšie ihrisko v U12-ke, ale každý jeden hráč sa učí veľmi rýchlo a tento prechod zvládajú výborne.
Čo sa týka zápasov v súťaži, tak vo veľa z nich je vidieť rozdiel v tom, že naši hráči sú o rok mladší. Hráči sú však nastavení tak, že o to viac treba makať, aby sa vyrovnali starším súperom.
Čaká nás ešte veľmi veľa práce, v každom smere máme priestor na zlepšenie a budeme na tom tvrdo pracovať, aby sme dosiahli náš maximálny potenciál.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok