Zhodnotenie jesennej časti sezóny trénermi kategórií U15 “A”, U15 “B” a WU15

No image

Tím U15 “A” obsadil v jesennej časti sezóny 2023/24 8. miesto. Dievčatá z WU15 sa aktuálne nachádzajú na 5. mieste a chlapci z U15 “B” na 9. priečke. O priebehu zápasov a plánov do ďaľšej časti sezóny nám porozpárvali tréneri týchto tímov – Ernest Mészáros, Ján Trochta a Lenka Sobolová. 


Zhodnotenie polsezóny trénerom tímu U15 “A” Ernestom Mészárosom

Tím starších žiakov U15 “A” som začal trénovať tesne pred začatím letnej prípravy. Keďže táto zmena nebola plánovaná, tak prvý týždeň prípravy som musel nejakým spôsobom reagovať s výpomocou iného trénera v klube a rovnako aj letné sústredenie v Zlatých Moravciach bolo bez mojej prítomnosti a celé sústredenie nášho tímu mal na starosti tréner tímu U17 Imrich Nagy, za čo sa mu zároveň chcem aj poďakovať. V tomto tíme nastali aj hráčske zmeny, keďže zopár hráčov odišlo tesne pred sezónou do iných klubov. Museli sme doplniť družstvo novými hráčmi, ktorí sa veľmi rýchlo herne aj kolektívne adaptovali. Noví hráči rýchlo zapadli do tohto tímu, čo bolo veľmi dôležite. Všetkých chlapcov musím pochváliť za ich prístup, nasadenie, tvrdú prácu v tréningovom procese a v jednotlivých zápasoch. Keď začnem hodnotiť majstrovské zápasy, tak si myslím že od zápasu k zápasu sme sa zlepšovali po hernej stránke, v obrannej ale aj útočnej činnosti. Výsledkovo si myslím, že v každom jednom zápase sme ukázali že vieme konkurovať každému jednému súperovi v druhej ligy žiakov, avšak chýbalo nám trochu futbalového šťastia v zápasoch v ktorých sme nezískali tri body, čo mňa ako trénera veľmi mrzí, pretož chlapci si za svoj prístup zaslúžili pozbierať viac bodov počas jesene. S chlapcami sme si povedali, že v zimnej príprave budeme tvrdo pracovať na zlepšení. Zimná príprava je obdobie, kde s nimi budem tráviť veľa času a vieme sa dobre pripraviť na jarnú časť sezóny. Pokúsime sa zápasy, kde sme mali pocit, že sa dali pozbierať víťazstva na našu stranu, premeniť do lepších výsledkov a budeme viac úspešní bodovo, hoci pre mňa ako trénera to nie je až tak podstatné. Pracujem na tom, aby sa najme chlapci herne posúvali a zlepšovali ako tím. Ďakujem všetkým rodičom tohto tímu za spoluprácu.

Zhodnotenie polsezóny trénerom tímu U15 “B” Jánom Trochtom

Jesenná časť nám nevyšla tak, ako sme si predstavovali. Ukázala nám však kde máme medzery a na čom treba v príprave popracovať. Na niektoré tímy sme futbalovo nemali, ale vždy sme bojovali až do konca zápasov. Potešila ma takmer vždy vysoká účasť na tréningoch. Je vidieť, že chalani sa chcú zlepšovať. Chlapci, ktorí chodili pravidelne na treningové jednotky, išli výkonnostne hore, čo bolo vidieť v zápasoch, kde výrazne vyčnievali nad ostatnými. V zimnej príprave sa budeme sústrediť na rozvoj sily, kondície a práce s loptou. Od toho sa bude odvíjať aj naša hra v druhej časti sezóny, pričom budeme môcť pomýšľať na viac vyhraných zápasov. Našim cieľom v jarnej časti bude zlepšiť herný prejav a premieňanie šancí. Vďaka tomu môžme byť úspešnejší a posúvať sa vyššie v tabuľke.

Zhodnotenie polsezóny trénerkou tímu WU15 Lenkou Sobolovou

S priebehom jesennej časti sezóny som spokojná. Môžem povedať, že dochádzka bola dobrá a taktiež spolupráca dievčat na tréningoch. S dievčatami sme si dali pred súťažou cieľ, ktorý sa nám darí spĺňať. Je vidieť, že dievčatá už futbalovo rastú a môžem povedať, že sme vyrovnaným súperom pre ostatné kluby. Vyzdvihla by som zápas so Slovanom, kde sme vyhrali 3:0 a taktiež zápas s Interom, kde dievčatá síce prehrali, ale futbalovo sme boli lepším tímom a rovnako zápasy, kde sme vedeli otočiť výsledky do víťazného konca. Verím, že to dievčatá motivuje a jarnú časť začneme ako jesennú.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok