Zhodnotenie jesennej časti sezóny trénerom A-tímu Marošom Jakimom

No image

A-tím má za sebou prvú časť sezóny 2023/24, kedy sa na jej konci družstvo umiestnilo celkovo na 13. mieste tabuľky. O priebehu zápasov, zmenách v kádri a plánov do ďaľších zápasov nám porozpárval tréner Áčka Maroš Jakim.


Počas letnej prípravy opustili náš káder viacerí hráči. Šutta a Lacko odišli do Rakúska, Šoka do Dolnej Krupej, Baďura do Svätého Jura, Tábora a Forner do Limbachu, Deme do Rovinky a Fellegi sa dal na rozhodcovskú dráhu. Do prípravy sa taktiež nezapojil zranený Belko. Prišli noví hráči a to Žilinčík z Trnavy, Gabura zo Svätého Jura, Kičin z nášho dorastu, Terlanda sa vrátil z hosťovania v Trnave, Darovec z Rače, Engelman z Bardejova, Barabás z Letanoviec, Zvolenský zo Slovenského Grobu a Lenárt zo Šiby. Ako asistent trénera posilnil realizačný tím Alexander Lukovics.

V prvom kole sme nastúpili na pôde nováčika z Modry a výhra 3:0 naznačovala, že by sa mohlo blýskať na lepšie časy výsledkovo i postavením v tabuľke. Opak však bol pravdou. Prišla domáca remíza so Sencom, prehra na Domine, remíza s Rohožníkom doma, nešťastná prehra v Rusovciach gólom z pokutového kopu v poslednej minúte zápasu. S Dunajskou Lužnou sme doma prehrali rozdielom triedy 0:3. V tabuľke sme sa prepadali nižšie a nižšie. Zlepšený výkon sme podali doma s Mostom, no stačilo to iba na remízu. Potom však prišla prehra v dohrávanom zápase vonku v Ivanke 2-6 a bola to katastrofa. Povinné domáce víťazstvo s Vrakuňou 3:0 dalo aspoň trošku zabudnúť na nelichotivé výsledky. Na NŠK v Bratislave sme opäť dostali tri góly a ani výborný výkon u lídra súťaže Interu Bratislava nepriniesol vytúžené body. Doma nás potom „vyškolilo“ Bernolákovo výsledkom 1-4. Pre nespôsobilý terén sa nehralo 14. kolo v Rovinke. V 15. kole sme doma privítali Novú Dedinku s nutnou potrebou víťazstva. Podarilo sa. Body konečne zostali doma po víťazstve 3:2. V dohrávanom zápase v Rovinke sme v silno pozmenenej zostave napokon prehrali 5:0.

Naše výsledky stačili na jeseň na 13. miesto v tabuľke. Je to nelichotivé postavenie, no odráža kolísavú výkonnosť, neskúsenosť a mladosť nášho kádra. Trpeli sme na jednoduché chyby v obrane, nedôslednosť pri bránení a hlavne na benevolenciu pri zakončovaní vyložených gólových príležitostí.

V zimnom prípravnom období nastanú s určitosťou zmeny smerom von, ale určite i smerom do vnútra kádra. Nutne sa potrebujeme posilniť v obrane a veľké rezervy máme na poste zakončovateľa.

Treba len veriť, že sa nám podarí zohnať posily, nakoľko mám za to, že pezinský futbal si určite zaslúži lepšie postavenie v tabuľke, a čo je najhlavnejšie, pezinskí fanúšikovia si zaslúžia prežívať viac radosti z nášho futbalu.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok