ZHODNOTENIE zimnej prípravy A-tímu + HLAS trénera Federlu

No image

Pezinský A-tím odohral počas zimnej prípravy šesť priateľských stretnutí s bilanciou 3 víťazstvá, 1 remíza a 2 prehry. Tréner Daniel Federl verí, že na jar získame viac bodov, ako tomu bolo na jeseň.


Zimnú prípravu na jarnú časť súťaže sme odštartovali 18. januára 2022. Od tohto dátumu až do konca februára využívalo mužstvo ihriská s umelou trávou v Pezinku, v Rači a v Senci. Od začiatku marca začalo využívať aj tréningové ihrisko v Pezinku. K samotnej zimnej príprave sa vyjadril tréner Daniel Federl: Zo začiatku prípravy sme sa venovali postupne rozvoju vytrvalosti, sily a rýchlosti. Keďže sme mali k dispozícii ihriská s umelou trávou, všetko čo sme robili, sme riešili špecificky, teda s loptou. Počas celej prípravy sme kládli dôraz na prácu s loptou v čo najväčšej rýchlosti, presnosti a dynamike.”

Mužstvo sa ani tento rok nevyhlo chorobám a iným prekážkam v príprave. Napriek ťažkej situácii na trhu hráčov sa tím posilnil o päticu mladých hráčov. Pokračoval tréner Federl: “Tak ako aj po iné roky, aj tento rok bola príprava poznačená absenciou hráčov z dôvodov ochorení alebo zranení a ani jeden zápas sme neboli v kompletnom zložení. Niektorí hráči sa rozhodli opustiť naše mužstvo, ktoré sme sa pokúšali počas prípravy doplniť, ale momentálna situácia s hráčmi, ako aj celková situácia v spoločnosti nie je vôbec jednoduchá. Aj napriek tomu prišiel do mužstva jeden zahraničný hráč, traja hráči z B-tímu a jeden dorastenec. Všetci noví hráči zapadli do tímu po futbalovej aj ľudskej stránke bez problémov.”

Tréner A-tímu Daniel Federl počas jedného z domácich zápasov (jeseň 2021)

Mužstvu sa v príprave podarilo zvíťaziť nad Majcichovom (výhra 2:1), nad Častou (výhra 3:0) a v generálke na jarnú časť súťaže aj nad Jarovcami (výhra 4:0). Remíza sa zrodila hneď v úvode proti Hlohovcu (1:1) a za kratší koniec sme ťahali v Piešťanoch (prehra 3:6) a s Bolerázom (prehra 1:3). Tréner Federl bol viac spokojný s druhou polovicou zápasov: “Odohrali sme viacero prípravných zápasov s rôznymi súpermi, ktoré nám ukázali, kde máme nedostatky a čo musíme zlepšiť. Ku koncu prípravy sa začala zlepšovať aj dochádzka hráčov, čo sa premietlo aj do zápasov, kde sa postupne aj herný prejav začal podobať tomu, čo chceme hrať v zápasoch. Počas jesennej časti sme mali najväčší problém v premieňaní šancí čo nás vo veľa zápasoch stálo aj straty bodov a práve to sa budeme snažiť na jar zmeniť. Verím, že budeme získavať viacej bodov,” zakončil 44-ročný lodivod zelenobielych.


Výsledky A-tímu v zimnej príprave


Rozpis zápasov na jar

No Matches Found

Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok