ZHODNOTENIE zimnej prípravy B-tímu + HLAS trénera Mészárosa

No image

Zimnú prípravu má za sebou aj seniorsky B-tím. Počas nej odohral päť priateľských zápasov a musel sa popasovať s viacerými absenciami hráčov.


Zimná príprava seniorského B-tímu sa začala 17. januára 2022. Mužstvo využívalo areál na Komenského ulici, posilňovňu, ale aj ihriská s umelým povrchom v Rači a v Senci. O začiatkoch prípravy viac povedal tréner Ernest Mészáros: „Dva týždne pred začiatkom prípravy dostali chlapci individuálne plány, aby boli včas pripravení. Nie všetci hráči ich dodržali a z toho plynuli drobné zranenia. Venovali sme sa vytrvalosti, výbušnosti a rýchlosti, pričom cvičenia boli prevažne spojené s loptou. 17-členný káder však netvoril ideálny tréningový počet.“

Nižší počet hráčov sa mužstvo rozhodlo vyriešiť dočasným spojením s ďalšími družstvami. Pokračoval tréner Mészáros: „Chlapci v januári poctivo chodili na tréningy a makali, ale vo februári boli viacerí chorí a zranení. Musím pochváliť spoluprácu s A-tímom, s ktorým sme v tom čase dočasne spojili tréningový proces. Neskôr sme sa od nich odpojili a spojili sme sa s družstvom U19. Spojením dvoch družstiev s nižšími počtami sme vytvorili dobrý počet hráčov na kvalitný tréningový proces. Tento stav pretrváva do dnes a ešte približne mesiac aj bude. Taktiež chceme vytvoriť motiváciu pre dorastencov, aby chceli ísť k nám do mužského futbalu,“ objasnil dôvody zmien v príprave.

Tréner B-tímu Ernest Mészáros počas jedného z domácich zápasov (jeseň 2021)

B-tím si v zime zmeral sily s piatimi súpermi. Prehral so štvrtoligistami z Domina (0:5) a Karlovej Vsi (3:6) a nestačil na druholigových dorastencov Interu Bratislava (3:5). Následne remizoval s druholigovými dorastencami Senca (3:3) a v závere prípravy triumfoval nad béčkom NŠK Bratislava (4:0). Takto zhodnotil zápasy tréner Mészáros: „Mrzí ma, že v ani jednom zápase som nemal kompletné družstvo, pretože niektoré veci sme si chceli natrénovať v zápasoch. V zápasoch so štvrtoligistami sme videli rezervy v čom sa musíme zlepšiť. Duely dorastencami nám veľa dali, lebo súperi boli veľmi dobre kondične pripravení a hrali veľmi rýchlo, za čo som bol rád, pretože nás v tomto dostatočne preverili. Zápasová forma v príprave postupne gradovala a v poslednom zápase proti NŠK Bratislava sme sa prezentovali dobrým futbalom.“

Tréner dúfa v pozitívne výsledky, aj napriek nižšiemu počtu hráčov na tréningoch v príprave. „Z tréningového hľadiska nie som spokojný, pretože nám veľa hráčov chýbalo, čo sťažilo celú prípravu. V marci sa budeme snažiť dobehnúť resty z prípravy. Verím, že tím sa zomkne a budeme mať na jar dobré výsledky,“ uzavrel Mészáros. B-tím už počas najbližšieho víkendu privíta na domácej pôde Viničné.


Výsledky B-tímu v zimnej príprave


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok