Zhodnotenie jesennej časti 2021/22 trénermi prípravkárskych družstiev

No image

Po zhodnotení jesennej časti dorasteneckých a žiackych družstiev prichádzajú na rad prípravkárske družstvá. Novinkou od tejto sezóny je nezaznamenávanie výsledkov zápasov, vďaka čomu sa kluby nemusia porovnávať. Pri tejto vekovej kategórií je dôležitý pokrok, napredovanie, radosť detí a nadchnutie pre futbal v záujme vybudovania dlhodobého vzťahu ku športu. Preto sa detailne nepozrieme na výsledky, ale viac nám prezradia tréneri jednotlivých mládežníckych družstiev, ktoré hrali boli prihlásené v súťažiach BFZ.


Prípravka U11 „A“

Zhodnotenie jesennej časti trénerom Alexandrom Lukovicsom:

“Jesennú časť by som zhodnotil pozitívne, aj napriek všetkému čo v poslednej dobe všetci prežívame. V tíme nám pribudlo viacero nových hráčov, vybrali sme pár hráčov aj z nášho “B-čka”, z čoho sa veľmi teším. Trénovať sme začali o mesiac skôr ako zvyčajne a mali sme aj viac prípravných zápasov. Čo sa týka našej ligy, som veľmi rád, že sa dohrala celá jesenná časť. Ukázali sme sa v dobrom svetle. Nehráme na dobré výsledky, ale chceme od našich hráčov (hlavne v tejto vekovej kategórii), aby napredovali každým zápasom a tréningom, aby sme u nich vybudovali vzťah ku športu a hlavne aby mali radosť z futbalu. Počas celej jesennej časti bol prístup hráčov výborný, samozrejme aj rodičov za čo im patrí veľké ďakujem. Výkony boli kolísavé, ale musím povedať, že veľakrát ma potešili. Vidím v nich veľký potenciál, sú to talentovaní chlapci, ktorí chcú a majú záujem o všetko čo sa týka futbalu, a preto je vidieť aj ich progres smerom vpred. Už sa teším, keď budeme môcť zase spolu trénovať a rozvíjať ich talent. Pracovať budeme na všetkom, no tým najdôležitejším pre mňa bude radosť detí z futbalu. No samozrejme ich už pomaly budem aj pripravovať na žiacky futbal. Táto sezóna totižto bude ich posledná v kategórii prípraviek. Verím, že čím skôr sa začnú tieto opatrenia uvoľňovať, aby sme sa mohli venovať talentovaným chlapcom a verím, že všetci budeme zdraví. Týmto chcem zapriať pezinským priaznivcom hlavne všetko dobré do Nového roku, hlavne veľa zdravíčka a verím, že sa čoskoro uvidíme na trávnikoch, kde budeme rozdávať radosť výkonmi našich mladých nádejí.”

Začiatok jarnej časti:

2. apríla 2022, PŠC Pezinok – OŠK Chorvátsky Grob


Prípravka U11 „B“

Zhodnotenie jesennej časti trénerom Jánom Trochtom:

“Jesennú časť sezóny hodnotím pozitívne. Samozrejme, stále je na čom pracovať, no musím vyzdvihnúť dochádzku chlapcov na tréningoch a ich nasadenie pre futbal. Je vidno, že ich futbal veľmi baví a napĺňa, a preto sa s nimi na tréningoch veľmi dobre spolupracuje. Okrem vyššie spomínaných veci ma veľmi teší prístup k zápasom, kde chlapci bojujú do poslednej minúty za akéhokoľvek stavu. Od samotného začiatku jesennej časti sme kládli dôraz na zlepšenie práce s loptou a prihrávok . V jarnej časti futbalovej sezóny by som chcel v týchto veciach s chlapcami pokračovať. Našim cieľom naďalej ostáva viesť kvalitne tréningy, vďaka ktorým môžu chlapci napredovať a zlepšovať svoje schopnosti. Dúfajme, že v jarnej časti nás pandemická situácia nijako neobmedzí a budeme môcť odohrať všetky naplánované zápasy.”

Začiatok jarnej časti:

20. marca 2022, PŠC Pezinok – FC Družstevník Budmerice


Prípravka U10 „A“

Zhodnotenie jesennej časti trénerom Šimonom Kozákom:

“Jesennú časť sezóny hodnotím ako vydarenú z pohľadu progresu na individuálnej, ale aj tímovej úrovni. Hráči prišli do letnej prípravy s chuťou zlepšovať sa a radovať sa z futbalu. Najväčšie pozitíva vidím u každého hráča v rozvoji technickej stránky a čo sa týka zápasov, tak je tam badateľné zlepšenie v organizácii hry a futbalového rozmýšľania. Priestor na zlepšenie vidím v dochádzke a prístupe na tréningu. Pokiaľ sa chcú hráči zlepšovať, na prvom mieste musí byť disciplína, prístup na tréningu a spomínaná dochádzka. Cieľom do jarnej časti je zlepšiť všeobecnú športovú výkonnosť a prácu s loptou. Takisto chcem všetkých hráčov naučiť rešpektu k spoluhráčom a súperovi, disciplíne a hlavne, že futbal ich má baviť, musia si to užívať a mať z toho radosť. Tím U10 “A” som prebral od leta, práca s chlapcami ma veľmi baví a verím, že spolu dokážeme každého hráča pripraviť do vyššej kategórie.”

Začiatok jarnej časti:

2. apríla 2022, PŠC Pezinok – OŠK Chorvátsky Grob


Prípravka U10 „B“

Zhodnotenie jesennej časti trénerom Petrom Snopkom:

„Tím prešiel za posledný rok viacerými zmenami, a preto sa jesenná časť niesla v znamení stmeľovania kolektívu. Najlepší hráči posilnili A-tím, ale pripojili sa k nám ďalší talentovaní hráči, ktorí určite pozdvihli našu hru, vďaka čomu sme v lige konkurencieschopný. Hráme kvalitne obsadenú súťaž a napriek viacerým prehrám sa nám podarilo ukoristiť aj výhru. V druhej polovici súťaže si určite trúfame na viac. Napriek tomu, že ešte máme pred sebou veľa práce, tak sme najväčší pokrok spravili v súdržnosti a bojovnosti. Padáme ako jeden tím a vyhrávame ako jeden tím. Hráči dávajú svoje srdce do každého jedného zápasu a rastú nielen ako hráči, ale aj ako ľudia. V tom, že sa uberáme dobrým smerom ma utvrdzuje vysoká účasť na tréningoch a pozitívne odozvy po nich. V najbližšej dobe sa budeme snažiť hlavne o zlepšenie postupnej rozohrávky o zvýšenie miery držania lopty. Verím, že keď chlapci získajú viac sebavedomia pri držaní lopty, tak našu hru posunieme na ďalší úroveň a dostavia sa aj lepšie výsledky. Na záver by som chcel poďakovať chlapcom aj rodičom za trpezlivosť a poctivý prístup. Spoločne to zvládneme.“

Začiatok jarnej časti:

3. apríla 2022, PŠC Pezinok – ŠK Vrakuňa Bratislava


Prípravka U9 „A“

Zhodnotenie jesennej časti trénerom Ivanom Kostercom:

“Väčšinu chlapcov trénujem už od kategórie U6, takže ich dobre poznám a viem, čo od nich môžem očakávať. Chalani tvrdo pracujú na tréningoch, zároveň som veľmi rád, že tréningy si užívajú a bavia sa futbalom. Robia viditeľné pokroky, ktoré sa odrážajú na ich výkonoch, či už v zápasoch, ale aj na tréningoch. Darí sa nám prenášať natrénované prvky z tréningového procesu do zápasu, čo je veľká pochvala pre chlapcov. Najväčšie negatívum je určite dochádzka niektorých hráčov. Veľmi výnimočne absolvujeme tréning, ktorého sa zúčastní plný počet chlapcov, čo je veľká škoda, lebo práve u tých, ktorí majú slabšiu dochádzku prichádza k menšiemu zlepšeniu. Cieľom do jarnej časti je určite zapracovanie na zlepšení dochádzky. Zároveň je potrebné naďalej pokračovať v plnom nasadení na každom jednom tréningu. Chlapci sa v prvom rade musia baviť futbalom, a potom prídu aj dobré výkony a výsledky. Čo ma určite najviac potešilo, a zároveň, čo by som chcel aj vyzdvihnúť je to, že klub prešiel na klubovú koncepciu, vďaka ktorej sa aj my tréneri môžeme naďalej zlepšovať pre deti a robiť tréningy ešte atraktívnejšie a hlavne efektívnejšie.”


Prípravka U8 „A“

Zhodnotenie jesennej časti trénerom Miroslavom Kaňukom:

“Jesennú časť by som zhodnotil pozitívne čo sa týka tréningov, pretože vždy som mal skoro plný počet detí a bolo vidieť, že ich to baví. Čo sa týka turnajov, takisto to hodnotím veľmi pozitíve, pretože sme odohrali kvalitné zápasy proti Slovenskému Grobu, Viničnému a Chorvátskemu Grobu. Dokonca sa nám prvý turnaj podarilo vyhrať a deti mali radosť z hry aj výsledkov. Musím povedať, že druhý turnaj nám nevyšiel podľa predstáv, ale aj za to som rád, pretože aj deti, rovnako ja ako tréner, sme dostali lekciu, že šport nie je len o víťazstvách, ale treba prijať aj prehru. Deti sa s týmto “neúspechom” vysporiadali bravúrne, na tréningoch začali makať ešte viac a výsledkom boli ďalšie dva turnaje zakončené celkovými triumfami so zápasmi iba s víťazným charakterom. Najväčšie pozitívum by som videl v tom, že deti chodili radi na tréningy, počúvali ma, a to čo sme sa snažili naučiť v tréningu sa pokúšali ukázať aj v turnajoch. Z tohto progresu som mal veľkú radosť. Počas jesene ma potešili výkony celého družstva a nemôžem zabudnúť aj na rodičov, ktorí poctivo chodili na každý turnaj, povzbudzovali nás a vždy nám spravili výbornú kulisu. Za toto im patrí veľké poďakovanie. Bol by som rád, keby natrénované veci sme aj naďalej prenášali do zápasov a turnajov, čo bude našim cieľom v jarnej časti. Nie sú dôležité výsledky, ale to, aby to deti bavilo a zlepšovali sa každým dňom.”


Prípravka U8 „B“

Zhodnotenie jesennej časti trénerom Nikolajom Frajbergom:

“Jesennú časť hodnotím veľmi dobre. Chlapci sa v zápasoch proti Limbachu, Cajle a Svätému Juru javili v dobrom svetle, aj keď veľká časť tímu s futbalom ešte len nedávno začala. Medzi pozitíva možno radiť veľa vyhraných a dobre odohratých zápasov, radosť z tréningov, postupne tvoriaci sa tímový duch a dobrý kolektív. Veľmi ma teší, keď vidím ako deti odchádzajú po tréningu s úsmevom na tvári a s ešte lepšou náladou, ako keď naň prišli. Teší ma aj to, ako sa im darilo v zápasoch, ako sa začali podporovať bez toho, aby som ich na to upozorňoval a som rád, že je u nich vidieť pokrok za uplynulý polrok. V jarnej časti by som chcel zlepšiť hlavne obrannú činnosť, rozohrávku od brankára a prihrávky medzi hráčmi celkovo. Chcel by som, aby sme vyhrali viac zápasov, kvalitatívne sa priblížili k A-tímu U8-čky, a aby tí najlepší hráči doplnili práve toto družstvo.”

 


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok