TOP 3 klubové momenty v roku 2021

No image

Futbalový rok 2021 bol opäť poznačený pandémiou, prerušenou sezónou a neistotou. Pezinský futbal však vyťažil z minima času maximum výsledkov a zažil hneď niekoľko významných momentov, na ktoré bude klub i fanúšikovia najbližšie roky spomínať. Pripomeňme si TOP 3 najlepšie klubové momenty v roku 2021.


TOP #1 – Triumf B-tímu v 6. lige

Premiérová sezóna seniorského B-tímu v šiestej lige sa niesla v duchu víťazstiev a urputného boja o prvenstvo. Aj napriek prerušenej sezóne z dôvodu pandémie sa stihla dohrať polovica zápasov a o majstrovi malo rozhodnúť posledné kolo. Domáci zápas so Suchohradom mal jasného favorita, no kvalitu bolo treba potvrdiť na ihrisku. Pezinčania zvíťazili presvedčivo 5:0 a zaslúžene sa tešili zo zisku titulu.

V hre bolo 33 bodov, pričom pezinské mužstvo získalo až 25 z nich. Po záverečnom hvizde zavládli v Grinave skromné, no emotívne oslavy. Rýchlo ich však vystriedali majstrovské povinnosti v piatej lige, kde tím počas jesene ako nováčik zvíťazil 8-krát v 13 súťažných zápasoch a patrí mu priebežná piata priečka.

Ďalšie čítanie

HLASY hráčov a trénera B-tímu po majstrovskom titule v 6. lige

Fotogaléria z posledného majstrovského zápasu spojeného s oslavami

Spontánne oslavy seniorského B-tímu tesne po obdržaní víťaznej trofeje


TOP #2 – Oslávili sme storočnicu

Futbalový klub PŠC Pezinok oslávil v roku 2021 sté výročie od svojho založenia. Klub bol oficiálne založený 29. augusta 1921 a počas tohto leta si pripomenul významný míľnik usporiadaním výstavy a vydaním publikácie. Podujatie osláv bolo z dôvodu neistej situácie spojenej s pandémiou odložené na rok 2022.

Na otvorení výstavy sa zúčastnili viaceré osobnosti, ale i bývalí hráči a funkcionári. Zároveň sme pokrstili knihu “PŠC Pezinok, 100 rokov od založenia klubu” , ktorej krstným otcom sa stal azda najznámejší Pezinčan z futbalového prostredia Vladimír Kinder.

Vystavené panely boli následne prevezené na Mestský štadión na Komenského ulici, kde budú počas jari nainštalované v interiéri budovy. Práve vďaka tomuto kroku sa panely dostanú priamo k deťom a budú môcť spoznať klubovú históriu.

Aktuálne je predaj publikácie o storočnej histórii klubu pozastavený. Predajca, ktorým je Mestské informačné centrum v Pezinku, je z dôvodu protipandemických opatrení zatvorený. Akonáhle sa otvorí, spustíme predaj a budeme o tom informovať.

Ďalšie čítanie

Príbeh o založení klubu

Report z otvorenia výstavy a krstu knihy

Fotogaléria z otvorenia výstavy a krstu knihy

Viac informácii o knihe

Krst knihy o storočnej histórii klubu z augusta tohto roka (zľava Vladimír Kinder, Peter Wittgrúber, Ernest Mészáros)


TOP #3 – Vianoce sme darovali 31 deťom

Druhý ročník projektu Darujme Vianoce všetkým deťom opäť prekonal očakávania. Vďaka spolupráci s oddelením sociálnej starostlivosti mesta Pezinok sme najmä s pomocou rodičov klubových detí vyzbierali 230 vianočných darčekov pre 31 detí.

Prečo sa tento nefutbalový moment nachádza vo výbere najlepších momentov za rok 2021? Pretože život nie je len o futbale, ale ak vieme spojiť sily, tak dokážeme pomôcť skutočne každému. Je to rovnaké ako s hráčmi, pri ktorých v klube dbáme nielen o ich športový rozvoj, ale aj ten osobnostný. Futbalová komunita v Pezinku ukázala, že vie prekročiť rámec futbalu a spojením síl dokáže dosiahnuť obdivuhodné výsledky.

Ďalšie čítanie

Kompletný report z tohtoročného projektu

Výber deviatich darčekov zabalených priamo od darcov


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image


Odporúčame

Zdieľať článok