PETER MICHALEC

 • Základné informácie
  Člen siene slávy od 10.9.2019
  Dátum narodenia 27.10.1956
  Prezývka Cigán
  Miesto narodenia Bratislava
  Číslo dresu 11
  Hráčska kariéra TJ Lokomotíva Pezinok (1969 – 1971), TJ Internacionál Bratislava (1971 – 1984), TJ DAC Dunajská Streda (1985 – 1988), SF Berg (1988 – 1989), ASV Petronell (1989 – 1994), FK Karpaty Limbach (1994 - 1996)
  Trénerská kariéra SF Berg, ASV Petronell, FK Karpaty Limbach
  Najväčší úspech Víťaz Československého Pohára

Futbalový príbeh Petra Michalca


 • Moje futbalové začiatky boli spontánne, pretože spolu s Pušom sme hrávali stolný tenis aj futbal. Nakoniec sme išli na futbal, keď sme mali 12 rokov a stala sa z toho srdcovka. Dve sezóny som bol v Pezinku a potom som prestúpil do dnešného Interu Bratislava. Tam sme sa stali ako žiaci majstrami Slovenska a následne dvakrát ako dorastenci sme boli majstrami ČSSR. V tejto vekovej kategórii som reprezentoval najprv výber Slovenska a neskôr v kategórii U21 aj výber ČSSR. V Interi som hral prvú ligu a následne som prestúpil do Dunajskej Stredy. V najvyššej súťaži som z pozície stredného záložníka odohral 181 zápasov a strelil 10 gólov. Bol som typ hráča, ktorý viac prihrával na góly, ako ich strieľal. V roku 1988 som išiel do Bergu, kde som strávil jeden rok a ďalších päť sezón som pôsobil v Petronelli. Práve v oboch rakúskych kluboch som bol hrajúcim trénerom, čo som si preniesol aj na Slovensko. V Limbachu som bol taktiež hrajúcim trénerom, postúpili sme do vyššej súťaže a po dvoch sezónach som definitívne ukončil kariéru. Po nej som v deväťdesiatych rokoch začal hrávať za Starých pánov Pezinka, čo trvalo približne 10 rokov. Okrem toho som nastúpil na 12 zápasov Pohárov SSR/ČSSR, 10 zápasov Pohára UEFA, 20 zápasov Interpoháru a 2 medzištátne zápasy v drese ČSSR v kategórii do 21 rokov.

O Petrovi Michalcovi povedali


 • Ján Guštafík (hospodár a vedúci A tímu): "Pamätám si ako sa Petrova mama chodila pozerať na svojho muža Milana, ktorý hral v Pezinku, a v kočíku mala malého Peťa. Dá sa povedať, že išiel v šľapajách svojho otca. Peťo hral u nás za žiakov a potom ho spolu s Poláčkom, Solgom a Paluchom zobrali do Interu. Štyria pezinskí chlapci pokračovali vo svojej kariére v bratislavskom Interi, avšak najďalej sa v kariére dostali Michalec s Poláčkom. Obaja tuším boli spolu na vojne, sú kamaráti, ale najmä boli to skvelí futbalisti."
 • Fotogaléria
  Peter Michalec - člen Siene Slávy