PETER SLIMÁK

 • Základné informácie
  Člen siene slávy od 2.9.2020
  Dátum narodenia 20.2.1963
  Dátum úmrtia 18.11.2018
  Prezývka Slimo
  Miesto narodenia Modra
  Hráčska kariéra PŠC Pezinok
  Trénerská kariéra PŠC Pezinok

Futbalový príbeh Petra Slimáka

 • V klube pôsobil vo funkciách predsedu, trénera i asistenta trénera "A" tímu, dlhoročného hráča prvého tímu, vedúceho "A" tímu i vedúceho mládežníckych mužstiev. Jeho práca pre pezinský futbal nebude nikdy zabudnutá. Pamätáme si ho najmä vďaka priateľskej osobnosti, ale aj nezabudnuteľným prístupom k ľuďom i práci. Spomienky sa nám budú spájať predovšetkým s poctivou prácou s ročníkmi hráčov 95/96, ktorých od detstva vychovával a doviedol až k mužom.

  Fotogaléria Peter Slimák (1963 - 2018) - Odpočívaj v pokoji

O Petrovi Slimákovi povedali

 • Ernest Mészáros (predseda klubu): "Bol to človek, ktorý bol zanietený do športu a hlavne do futbalu. Bol obrovským fanúšikom klubov PŠC Pezinok a FC Barcelona. V našom klube pôsobil vo viacerých funkciách, či už ako predseda, tajomník, tréner mládežníckych tímov, asistent pri seniorskom futbale alebo aj hráč, čiže ho poznal veľmi dobre. Ako hráč sa dokonca už v dorasteneckom veku dostal do „A“ mužstva. Bol to veľmi zábavný človek, ktorý neustále vtipkoval a chlapci, ktorých trénoval, mali pred ním rešpekt. Moju druhú sezónu v klube sme boli trénerskí kolegovia, keď on trénoval starší dorast a ja mladší dorast. Potom zo zdravotných dôvodov musel prerušiť svoje pôsobenie a zastupoval som ho pri jeho tíme. Keď sa vyliečil, tak sa vrátil, pomáhal mi a spolu sme to ťahali. Bol to prvý človek, ktorý pri mojom rozhodovaní o prebratí funkcie predsedu klubu povedal áno choď do toho, budem ti oporou a budem ti pomáhať. Srandy u neho boli stále každý deň, ale mám na neho spomienku, keď sme sa spoločne radovali, keď sa vrátil po chorobe a spolu sme robili tandem pri staršom doraste. Následne sme vyhrali na Domine po výsledku 0:1, u tímu, ktorý bol vtedy bez prehry a pri postupe do 2.ligy to bola jeho jediná prehra. Spolu s Peťom sme mali obrovská radosť."
 • Ján Guštafík (hospodár a vedúci A-tímu): "Peťo bol odchovanec nášho futbalu, začínal tu od žiackych čias a postupne prešiel všetkými kategóriami. Keď Pezinok hral 2.SNL bola podmienka v tých časoch, že musel byť v mužstve 1 hráč do 20 rokov. Peter bol jeden z tých, bol talent a nastupoval za mužov. Bol výborný technik na vtedajšiu dobu, dnešné tzv. „bicykle“ ovládal už ako mladý chalan, bol šikovný, bol platným hráčom mužstva napriek svojmu mladému veku. Keď skončil ako aktívny hráč, tak sa klubu venoval naďalej, bol tréner, bavila ho práca s mládežou, bol aj predsedom klubu v nedávnych časoch. Bol aj asistent trénera „A“ mužstva v rokoch 2017 a 2018, kým mu to zdravotný stav dovolil. Peter bol teda asistent, Dano Federl tiež odchovanec bol tréner a ja som bol vedúci mužstva. Poznali sme sa veľmi dobre, videl som ho postupne ako rástol v Pezinku."