PETER POLÁČEK

 • Základné informácie
  Člen siene slávy od 10.9.2019
  Dátum narodenia 9.12.1956
  Prezývka Pušo
  Miesto narodenia Modra
  Číslo dresu 2
  Hráčska kariéra TJ Lokomotíva Pezinok (1969 – 1971), TJ Internacionál Bratislava (1971 – 1984), FK Senica (1977), Duslo Šaľa (1984 – 1986), Stavbár Pezinok (1979, 1983, 1986 – 1989), UFC Fernst (1990 – 1995)
  Trénerská kariéra UFC Fernst, PŠC Pezinok
  Najväčší úspech 2-krát dorastenecký majster ČSSR

Futbalový príbeh Petra Poláčeka


 • S futbalom som začínal ako 12-ročný v Pezinku s kamarátom Petrom Michalcom. Potom sme spoločne išli do Interu k žiakom a v dorasteneckej kategórii sme sa dvakrát stali majstrami ČSSR. Postupne sme sa prepracovali do seniorskej kategórie, aj keď on tam bol skorej a ja som ešte rok hral za „B“-čko. V Interi som bol 14 rokov a potom nás spoločne predali. Medzitým som bol aj v druholigovej Senici, kde som bol na polročnom hosťovaní. V silnej súťaži sme skončili nakoniec druhí, keď nás predbehli Košice. Taktiež som bol 2-krát aj na hosťovaní v Pezinku, keď som sa zotavoval po zranení. V lige som odohral 120 zápasov a strelil 2 góly, ktoré som dal hlavou, konkrétnejšie jeden Tepliciam a jeden Banskej Bystrici. Odohral som aj medzištátny zápas s Maďarskom v Bratislave. Zobrali ma na poslednú chvíľu, lebo im vypadol hráč a ako ľavý obranca som odohral celý zápas za ČSSR. Bol to priateľský zápas, ale mám teda jeden štart. Z Interu som prestúpil do Dusla Šaľa, kde som strávil 2 sezóny a následne som sa opäť vrátil do Pezinka. Na záver kariéry prišiel prestup do Rakúska do klubu UFC Ferst, kde som ako 39-ročný ukončil hráčsku kariéru, i keď už v závere som bol hrajúcim trénerom. Potom som prišiel do Pezinka, kde som zastával funkcie tajomníka, ale aj trénera prvého tímu. V tom čase sme prešli zo západoslovenského kraja pod bratislavský futbalový zväz, pretože na západe bola príliš veľká konkurencia a nemali sme šancu na postup do vyššej súťaže. Vždy som hovoril, že Pezinok patrí pod Bratislavu, tak sme to s vtedajším predsedom Ferom Slezákom zariadili. Hneď nás zobrali a prijali aj Malacky. Každý rok sme postupovali, až sme hrali súťaž na úrovni dnešnej 3. alebo 4.ligy. Na Pezinok spomínam len v dobrom a stále sa občas prídem pozrieť na futbal, keď som doma. Zaregistroval som aj, že môj bývalý zverenec Tomáš Kállay je aktuálne trénerom Pezinka.

O Petrovi Poláčkovi povedali


 • Ján Guštafík (hospodár a vedúci A tímu): "Peťo hral u nás za žiakov a potom ho spolu s Michalcom, Solgom a Paluchom zobrali do Interu. Štyria pezinskí chlapci pokračovali vo svojej kariére v bratislavskom Interi, avšak najďalej sa v kariére dostali Michalec s Poláčkom. Obaja tuším boli spolu na vojne, sú kamaráti, ale najmä boli to skvelí futbalisti. Peťo Poláček bol výborný ľavý obranca, ktorému dával dôveru známy tréner Michal Vičan. Taký tréner, keď dal chlapcom dôveru, tak niečo museli vedieť. Peťo išiel potom do Senice na hosťovanie, ale vrátil sa, bol aj hrajúcim trénerom a neskôr aj tajomníkom klubu."
 • Fotogaléria
  Peter Poláček - člen Siene Slávy